w

Autonomiczne Audi RS7 podejmuje wyzwanie

Audi na łamach swojego kanału w serwisie YouTube udostępniło zapowiedź niezwykle ciekawego wydarzenia. Już 19 października podczas ostatniej rundy serii DTM na torze Hockenheim sterowane przez komputer Audi RS7 podejmie się próby pokonania okrążenia na pełnym gazie. 

„Przewaga dzięki technice” – to hasło od wielu lat stanowi motywację dla każdego inżyniera pracującego dla Audi. Co więcej, rezultaty wprowadzania tej idei w życie zazwyczaj są wyjątkowo spektakularne. Nie inaczej będzie tym razem – specjalnie przygotowane RS7 ma pokonać pętlę słynnego niemieckiego toru Hockenheim w niewiele ponad dwie minuty, osiągając prędkość maksymalną przekraczającą 240 km/h. Więcej szczegółów mamy poznać już 14 października. Próbę będzie można obserwować na żywo poprzez internetowy kanał Audi MediaTV.

 

Źródło: Audi

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

C63 AMG Coupe pozostanie w sprzedaży do wiosny

Fiat 500L Living 1.6 M-Jet – Pomysłowy