w

78-latek wymusił pierwszeństwo. Doprowadził do poważnego wypadku (wideo)

78-latek doprowadził do wypadku
78-latek wymusił pierwszeństwo. Doprowadził do poważnego wypadku (wideo)

Do tego bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Norwida w mieście Puławy.

Jak wynika z nagrania pochodzącego z monitoringu miejskiego, 78-latek wymusił pierwszeństwo. Senior prowadzący starego Opla nie ustąpił użytkownikowi lawety, który poruszał się w przeciwnym kierunku.

Srebrny pojazd miejski znalazł się na kursie kolizyjnym z większym samochodem. Nagranie nie pozwala podać dokładnej prędkości lawety, ale na pewno była ona znacząca.

>Senior za kierownicą. Przejechał przez rondo jak przecinak

Kierowca lawety nie spowodował wypadku – nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Sprawcą jest osoba, która wymusiła pierwszeństwo. Gdyby jednak ten pierwszy jechał nieco wolniej, miałby więcej czasu na reakcję, a co za tym idzie – mógłby zmniejszyć skutki zderzenia.

Materiał ujawnia, że najbardziej ucierpieli piesi, którzy znajdowali się przy przejściu. Aż pięć osób wymagało hospitalizacji (w tym kierowca i pasażerka lawety). Jedna poszkodowana została w szpitalu na dłużej.

>Senior za kierownicą doprowadził do stłuczki. Ledwo wyszedł z auta (wideo)

W takich sytuacjach od razu pojawia się pomysł obowiązkowych badań okresowych dla starszych kierowców. Ma to sens, jeżeli zostałby stworzony odpowiedni, wydajny system. W kraju pochłoniętym przez biurokrację trudno przypuszczać, że udałoby się stworzyć odpowiednią ustawę, która poprzedziłaby skuteczny proces. Niewykluczone jednak, że ktoś w końcu zajmie się tym tematem na poważnie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bójka na drodze Warszawa

Bójka kierowców w Warszawie. Wszyscy widzieli, ale zareagowała tylko kobieta (wideo)

Rowerzysta wyjechał pod koła samochodu

Ciemna noc i nieostrożny rowerzysta. Wjechał wprost pod koła samochodu. „Nawet nie spojrzał” (wideo)