w

Senior za kierownicą doprowadził do stłuczki. Ledwo wyszedł z auta (wideo)

Senior za kierownicą
Senior za kierownicą doprowadził do stłuczki. Ledwo wyszedł z auta (wideo)

Takie zdarzenia zawsze wzniecają dyskusje na temat prowadzenia pojazdów w podeszłym wieku.

Osoby starsze nierzadko mają problemy z koordynacją ruchową i odnalezieniem się w ruchu drogowym. Oto kolejny tego przykład. Senior za kierownicą doprowadził do stłuczki, która wydaje się wręcz kuriozalna, biorąc pod uwagę okoliczności.

Jak do niej doszło? Starszy mężczyzna wjeżdżał na drogę z pierwszeństwem nie zwracając uwagi na to, co dzieje się bezpośrednio przed nim. Na głównym odcinku znajdował się pojazd, którego użytkownik musiał nagle hamować. Wiśniowe auto miejskie znalazło się na kursie kolizyjnym. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć konsekwencji.

Wsteczny i gaz

Wydawać by się mogło, że sytuacja została opanowana. Niestety, nic bardziej mylnego. Senior za kierownicą wrzucił wsteczny bieg, wcisnął gaz i czekał aż na czymś się zatrzyma. Zaporą okazał się zderzak w aucie nagrywającego.

Stłuczka skończyła się niegroźnie. Ucierpiały jedynie zderzaki i lakier. Krótko mówiąc, wszystko można naprawić tanim kosztem. Jak poinformował uczestnik zdarzenia (nagrywający), starszy mężczyzna miał nawet problemy, by wyjść z kabiny. To zdarzenie pokazuje, że osoby w podeszłym wieku mają znacznie ciężej podczas prowadzenia auta.

Wydaje się, że ktoś w końcu powinien stworzyć system dodatkowych badań dla seniorów. Coroczne testy oparte na sprawdzaniu wzroku, sprawności ruchowej i orientacji na drodze z pewnością pozwoliłyby zminimalizować takie zagrożenia. Otwartą kwestią pozostaje wiek, w jakim powinny być rozpoczęte.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

McLaren 600LT vs Ferrari 812 Superfast

McLaren 600LT i Ferrari 812 Superfast w bezpośrednim starciu (wideo)

Próba kradzieży na walizkę w Jankowicach

Nieudana próba kradzieży na walizkę. Złodzieje obserwowali właścicielkę (wideo)