w

76-latek jechał pod prąd po drodze ekspresowej. Podał zaskakujący powód (wideo)

Senior jadący pod prąd po S5
76-latek jechał pod prąd po drodze ekspresowej. Podał zaskakujący powód (wideo)

Zawsze w takich sytuacjach podnoszony jest temat uprawnień seniorów, którzy nie zawsze dysponują odpowiednią kondycją – zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Tym razem 76-latek jechał pod prąd drogą ekspresową S5. Narażał siebie i prawidłowo przemieszczających się uczestników ruchu na skrajne niebezpieczeństwo, które mogło skutkować zderzeniem czołowym przy wysokich prędkościach.

Co istotne, użytkownik Volkswagena został zatrzymany, gdy natrafił na policjantów w radiowozie. Funkcjonariusze włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, co powstrzymało nieodpowiedzialnego kierowcę przed kontynuacją niebezpiecznej jazdy.

76-latek jechał pod prąd – powód zaskakuje

Mundurowi zatrzymali mężczyznę 16 lipca około godziny 8:00. Ze starego Volkswagena wysiadł senior, który nie zdawał sobie sprawy z okoliczności. Myślał, że jedzie prawidłowo. Jego tłumaczenie zaskoczyło nawet policjantów.

76-latek jechał pod prąd przez kilka kilometrów. Jaki był tego powód? Chciał skręcić w drogę, którą jeździł do niedawna, ale ktoś postawił tam ogrodzenie. Tym kimś byli drogowcy, którzy przyczynili się do transformacji zwykłego odcinka na drogę ekspresową, Mężczyzna nie wiedział, że nastąpiła zmiana organizacji ruchu.

76-latek jechał pod prąd po drodze ekspresowe
Policjanci zatrzymali seniora i zatrzymali jego prawo jazdy

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy starszego mężczyzny, a także skierowali sprawę do sądu. Senior może stracić prawo jazdy dożywotnio i otrzymać nawet 30 tysięcy złotych grzywny. Ma jednak szczęście, że przeżył i nie doprowadził do czyjejś tragedii.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cayenne

Porsche zapowiada elektrycznego SUV-a. Czego się spodziewać?

Renault Megane 2022 - front

Koniec spalinowego Renault Megane. Rozdział zostanie zamknięty po 27 latach