w

Zgaszenie rozbieganego diesla w Katowicach. Pomógł inspektor ITD

Jak zgasić rozbieganego diesla
Zgaszenie rozbieganego diesla w Katowicach. Pomógł inspektor ITD

Ta niecodzienna sytuacja wydarzyła się 7 czerwca na ulicy Mikołowskiej w Katowicach.

Kobieta prowadząca stare Suzuki zobaczyła z tyłu kłęby dymu. Postanowiła zatrzymać pojazd i wyłączyć silnik. To jednak nie pomogło. Konieczne było zgaszenie rozbieganego diesla, o czym użytkowniczka pojazdu miała prawo nie wiedzieć.

Gęsty dym unosił się dalej, a kierowcy bezrefleksyjnie przejeżdżali obok wystraszonej pani. W końcu pojawił się współczesny rycerz. Nie miał zbroi, tylko mundur. Był to inspektor z Inspekcji Transportu Drogowego w Wodzisławiu Śląskim, który zmierzał do wojewódzkiej siedziby znajdującej się w Katowicach.

Zgaszenie rozbieganego diesla – jest skuteczny sposób

Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu wrzucił najwyższy bieg i jednocześnie wcisnął hamulce. Dzięki temu unieruchomił pojazd, a jednocześnie zgasił silnik. Doskonale wiedział, co zrobić, by odnieść sukces. I nie był to przypadek.

Mężczyzna posiada uprawnienia i doświadczenie diagnosty samochodowego, co umożliwiło skuteczną interwencję. Jak widać, niekiedy przydają się nietypowe umiejętności.

Zgaszenie rozbieganego diesla
Kobiecie pomógł dopiero inspektor ITD, który przejeżdżał obok. Wcześniej minęło ją kilkudziesięciu kierowców…

Niektórzy sugerują, by w takich sytuacjach próbować otwierać maskę i zapychać czymś układ dolotowy. To jednak ryzykowna metoda, która może doprowadzić do poparzenia i nie dać właściwego rezultatu.

Inni kierowcy powinni wziąć przykład z inspektora. Być może nie wszyscy wiedzieli, co zrobić. Pewnie niektórzy uznali, że to pożar. Powszechna „znieczulica społeczna” jest w takich sytuacjach czymś bardzo złym. Zawsze należy próbować pomóc, jeżeli tylko jest na to szansa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DS Majesty

Citroen DS 21 Majesty może być Twój. Naszykuj sporo siana…

Hybrydowy Wrangler

Jeep Wrangler 4xe to hybryda. Zaskoczy nawet purystów (test)