w

Zespół Williams Martini Racing zaprezentował nowy bolid

Spośród wszystkich prezentacji, największe emocje polskich kibiców F1 wzbudza oczywiście ta, która została zrealizowana przez Williams Martini Racing.

Wydarzenie miało miejsce w Londynie. Nowy bolid FW41 jednego z najbardziej utytułowanych teamów prezentuje się okazale i pod wieloma względami został udoskonalony. Kilka słów przekazali także obaj kierowcy, którzy w sezonie 2018 zasiądą za sterami swoich maszyn. Wydaje się jednak, że obecność Sirotkina i Strolla przyćmił Robert Kubica, który będzie w tym sezonie kierowcą testowym Williamsa.

„Będę mógł dużo pojeździć w porównaniu z tym, co jest dozwolone przepisami. Dużo pracy w symulatorze, będę też wspierał kolegów. Wolałbym być kierowcą wyścigowym, ale 12 miesięcy temu nikt nie pomyślałby, że będę mógł w ogóle jeździć w Formule 1? – stwierdził Robert.

Nie każdy w to wierzył, ale nasz Rodak postawił kolejny krok zbliżający go do powrotu we właściwe miejsce. Poza symulatorem, szanse na oswojenie się z maszyną dadzą mu piątkowe treningi. Mam też dziwne wrażenie, że podczas wyścigu (i poza nim), Kubica będzie bardziej rozchwytywany, aniżeli jego koledzy z zespołu, którym ma pomagać w osiąganiu dobrych rezultatów…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz Klasy C – lifting

Kierowca TIR-a wymusza pierwszeństwo – centymetry od kolizji (Video)