w

Zderzenie tramwajów w Łodzi. „Prędkość była naprawdę znacząca” (wideo)

Zderzenie dwóch tramwajów
Zderzenie tramwajów w Łodzi. Prędkość była naprawdę znacząca (wideo)

Do tego bardzo niebezpiecznego zdarzenia na torowisku doszło 25 sierpnia na alei Mickiewicza.

Zderzenie tramwajów w Łodzi doprowadziło do poważnych skutków. Aż 32 osoby zostały ranne, a 23 z nich wymagały hospitalizacji. Sprawą zajmuje się policja oraz zarząd komunikacji miejskiej.

Zacznijmy od tego, że jeden z pojazdów był zatrzymany na torowisku w nietypowym miejscu – daleko od przystanku. Czy miał awarię? Nie. Motorniczy zatrzymał tramwaj, ponieważ przed nim znajdował się samochód ciężarowy MPK Łódź, któremu towarzyszyli robotnicy naprawiający trakcję elektryczną. Trwały więc prace uniemożliwiające swobodny przejazd. Krótko mówiąc, trzeba było zaczekać.

Zderzenie tramwajów w Łodzi

Wtem pojawił się drugi tramwaj, którego prędkość była znacząca. Trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego doszło do zderzenia. Istnieją dwie najbardziej prawdopodobne hipotezy. Jedna z nich sugeruje nieuwagę motorniczego, który nie spodziewał się zagrożenia w tym miejscu. Druga mówi o zasłabnięciu (lub innych kłopotach zdrowotnych), co również jest możliwe.

Zderzenie tramwajów w Łodzi
W wyniku zdarzenia, 32 osoby zostały ranne

Wydaje się, że tuż przed zderzeniem motorniczy hamował, ale było już za późno. Tramwaje nie posiadają stref zgniotu, jak na przykład samochody, co oznacza, że energia zderzenia w dużym stopniu przenosi się do kabiny. Brak pasów i innych zabezpieczeń maksymalizuje ryzyko wystąpienia poważnych uszczerbków na zdrowiu w takich okolicznościach. Na szczęście nikt nie zginął.

Wszystko zostało zarejestrowane dzięki kamerze umieszczonej w samochodzie świadka. Materiał publikujemy ku przestrodze. Pamiętajmy, że każdy może popełnić błąd, dlatego zawsze należy utrzymywać wysoki poziom koncentracji i obserwować otoczenie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volvo C40 Recharge test łosia

Volvo C40 Recharge w teście łosia. Idealnie nie było (wideo)

Zlekceważenie zapór kolejowych

Zlekceważenie zapór kolejowych i siwy dym z opon. Za takie manewry grozi srogi mandat