w

Zatrzymanie obywatelskie. Pijany kierowca siał zagrożenie na drodze publicznej (wideo)

Zatrzymanie obywatelskie pijanego kierowcy
Zatrzymanie obywatelskie. Pijany kierowca siał zagrożenie na drodze publicznej (wideo)

W ruchu drogowym można znaleźć zarówno świadomych, jak i nieświadomych, nieodpowiedzialnych uczestników.

Właśnie taki obraz przedstawia nam poniższe nagranie, które przedstawia pogoń za nietrzeźwym kierowcom. Cała historia miała szczęśliwe zakończenie – zatrzymanie obywatelskie. Takie interwencje mogą mieć wagę ludzkiego życia.

Pijany mężczyzna jadący żółtym pojazdem użytkowym nie potrafił utrzymać toru jazdy i tworzył ogromne zagrożenie dla siebie i innych. W końcu zatrzymał się na jednym z osiedli – na parkingu prostopadle do jezdni.

Wtedy też świadkowie postanowili zainterweniować. Podjechali bliżej zastawiając przejazd mężczyźnie. Ten doprowadził jeszcze do stłuczki. Podeszli do jego kabiny, otworzyli drzwi, a także wyjęli kluczyki ze stacyjki jego pojazdu.

Duże prawdopodobieństwo, że to bohaterskie zatrzymanie obywatelskie zapobiegło innym kolizjom lub wypadkom, które mogły skończyć się tragicznie. Warto więc docenić stanowczą reakcję i skuteczność mężczyzn podejmujących się takich wyzwań.

Pamiętajmy, że każdy z nas może natrafić na nietrzeźwego uczestnika ruchu. Nie warto tego lekceważyć. W takich sytuacjach należy jak najszybciej poinformować odpowiednie służby (policję), a jeżeli będzie taka możliwość – zatrzymać sprawcę w bezpieczny sposób.

Pijani kierowcy to prawdziwa plaga. Wkrótce ma jednak zaostrzyć się prawo, które będzie surowiej traktowało osoby siadające za kierownicę na podwójnym gazie. Alkohol ogranicza zdolności orientacji w terenie, opóźnia reakcje, powoduje senność i zmniejsza sprawność psycho-fizyczną, dlatego nigdy nie powinien być mieszany z prowadzeniem jakichkolwiek pojazdów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrącenie 19-latki w Katowicach

Katowice: Tragiczne skutki ulicznej afery. 19-latka zginęła pod kołami autobusu miejskiego

Zderzak urwany na wysokim krawężniku

Wysoki krawężnik i kłopoty dwóch pań. Otarcia i zerwany zderzak (wideo)