w

Zapomniał o odczepieniu węża po zatankowaniu. Dobrze, że nie wyrwał całego “instrybutora”! (wideo)

Zapomniał o odczepieniu węża po zatankowaniu. Dobrze, że nie wyrwał całego "instrybutora"! (wideo)

Tankowanie nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Niestety, nieuwaga i rozkojarzenie sprawiają, że nawet ta prosta czynność bywa wyzwaniem.

Teoretycznie, wystarczy zapamiętać, jakie paliwo zasila nasz pojazd, a następnie skorzystać z węża, za pośrednictwem którego zostanie wlana odpowiednia liczba litrów. W praktyce bywa z tym różnie…

Nie brakuje kierowców, którzy nalewają nie to paliwo, co trzeba. Zamiast oleju napędowego, uzupełniają zbiornik benzyną – i na odwrót. Jeżeli zorientują się od razu po tankowaniu, że doszło do pomyłki, to czeka ich czyszczenie baku – krótko mówiąc, najtańszy wymiar “kary”. Jeśli dostrzegą problem wtedy, gdy auto z gaśnie, to mogą spodziewać się kosztownego remontu związanego z całym układem paliwowym i silnikiem.

Kierowca z ogonem – i to podwójnym

Ten klient zatankował gaz do swojego Leona. W tym przypadku trudniej o pomyłkę, bo końcówka różni się znacząco – zamiast wkładania jej do wlewu, trzeba ją przymocować do gniazda. Obyło się więc bez problemu, przynajmniej na tym etapie.

Potem jednak było już gorzej. Kierowca zapomniał o odczepieniu węża od swojego samochodu. Gdy ruszył, wyrwał go z dystrybutora. Co ciekawe, nie zorientował się i kontynuował jazdę. Dostrzegli to jednak policjanci, który ruszyli w pogoń za SEAT-em z “ogonem”. Dobrze, że nie został urwany cały instrybutor. Przepraszamy, dystrybutor. Wtedy potencjalne koszty naprawy z pewnością byłyby znacznie wyższe.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DK92 wypadek 3.03.2021

DK92: Czołowe zderzenie dwóch aut. Dwie osoby ranne (wideo)

Porsche Taycan Cross Turismo ceny

Porsche Taycan Cross Turismo 2021. Polski cennik otwiera kwota 436 000 złotych