w

Zakręt Mistrzów ponownie dał o sobie znać: Tym razem pecha miał kierowca kombi (Video)

DTŚ Zakręt Mistrzów poślizg
Zakręt Mistrzów ponownie dał o sobie znać: Tym razem pecha miał kierowca kombi (Video)

Zimowa aura daje się we znaki. W całym kraju panują niskie temperatury i trzeba liczyć się ze śliskimi nawierzchniami.

W takich miejscach, jak tzw. Zakręty Mistrzów robi się jeszcze niebezpieczniej. Znany wszystkim łuk na Drogowej Trasie Średnicowej przebiegający przez Rudę Śląską jest tego świetnym przykładem. Jego charakterystyczna cecha to nietypowo poprowadzona linia. Na etapie wejścia ma on inny kąt, niż w punkcie wyjścia.

Kiepskie warunki na szybką jazdę

Jeżeli dorzucimy do tego niezbyt przyjazne warunki pogodowe oraz wysoką prędkość, to może zrobić się poważnie. Widnieje tam stosowne ograniczenie, ale nie każdy kierowca podchodzi do niego poważnie. Ponadto, sytuację mogą pogorszyć kiepskie opony.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka była przyczyna w tym przypadku, ale bez wątpienia nie ma mowy o powolnej jeździe. Kierowca srebrnego kombi wpadł w poślizg i nie zdołał opanować pojazdu. W wyniku tego wjechał na skarpę, a następnie zatrzymał się na jezdni – tyłem do kierunku jazdy. Na szczęście nie ucierpiał. Nie było również dużego ruchu, by istniało zagrożenie karambolem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zuchwała kradzież Range Rovera

Kradzież niczym z filmu: Podała fałszywe dane i wyjechała z salonu luksusowym SUV-em

BMW M5 CS 2021 debiut

BMW M5 CS pod zasłoną: Wygrzewa się przed gorącym debiutem (Video)