w

Zakręt dla Sabine Schmitz. Błyskawiczna reakcja Nurburgringu

Zakręt Sabine Schmitz
Zakręt dla Sabine Schmitz. Błyskawiczna reakcja Nurburgringu

Wczoraj świat obiegła informacja na temat śmierci Sabine Schmitz, która przegrała walkę z nowotworem.

Była jedną z najbardziej utalentowanych kobiet w motorsporcie. Uczestniczyła w wielu seriach wyścigowych. Fani Top Gear kojarzyli ją jako Królową Nurburgrigu, która pokazała Clarksonowi, że nawet Ford Transit w odpowiednich rękach może wykręcać świetne czasy.

Niestety, odeszła w wieku 51 lat. Dla wielu była ikoną, a jednocześnie wzorem do naśladowania. Aby pamięć o niej trwała, zgłoszono petycję na change.org, która zebrała już czternaście tysięcy podpisów – w ciągu jednego dnia. Celem jest nazwanie jednego z zakrętów Nurburgringu jej imieniem albo w sposób z nią związany.

 

You did it! Over 10,000 signatures in less than 24-hours and a #cornerforsabine is officially on the radar at…

Opublikowany przez Nürburgring Bridge To Gantry Czwartek, 18 marca 2021

Stworzył ją Dale Lomas, który jest związany z Zielonym Piekłem. Miał nadzieję zebrać około dziesięciu tysięcy w ciągu najbliższych tygodni. Odezw był jednak niesamowity i znacznie szybciej udało się odnieść sukces.

Sabine Schmitz dorastała na Nurburgringu i była jedną z najjaśniejszych postaci tego obiektu. Przez lata jeździła w BMW „Ring Taxi”. Będzie to wzruszający hołd dla jej osiągnięć. Dokładna nazwa i wybór zakrętu to jeszcze kwestie otwarte – decyzja zapadnie w najbliższym czasie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Transporter T6.1 Sportline

Tak wygląda seryjny Volkswagen Transporter. Poważnie. Do oferty dołączył nowy pakiet

BMW zamierza dalej inwestować w silniki spalinowe

BMW wierne silnikom spalinowym. Marka wciąż będzie je rozwijać