w

BMW wierne silnikom spalinowym. Marka wciąż będzie je rozwijać

BMW zamierza dalej inwestować w silniki spalinowe
BMW wierne silnikom spalinowym. Marka wciąż będzie je rozwijać

Bawarska marka doskonale wie, że elektryczna motoryzacja będzie odgrywać coraz większą rolę. To jednak nie oznacza konieczności wprowadzania drastycznych zmian.

Modele na prąd powstają i powstawać będą. Świetnym tego przykładem jest oferowane już BMW ix3 oraz BMW i4, które zadebiutowało w tym tygodniu. Gama takich modeli będzie systematycznie rozwijana, co nie oznacza gwałtownego usuwania pojazdów spalinowych.

BMW planuje dalej rozwijać jednostki benzynowe i wysokoprężne. To bardzo ważna deklaracja Olivera Zipse, dyrektora generalnego tej marki. Niemcy przewidują, że popyt na samochody spalinowe będzie duży przez jeszcze wiele lat.

W pewnym sensie to odpowiedź na cytowaną powszechnie wypowiedź prezesa Audi, który stwierdził, że rozwój jednostek zasilanych konwencjonalnymi paliwami jest zbyt kosztowny, żeby utrzymać jego opłacalność. Producent z Ingolstadt zamierza dalej stosować aktualne silniki i w razie potrzeby je aktualizować, ale raczej nie powinniśmy spodziewać się nowych konstrukcji.

Z kolei BMW może zaprezentować nam coś ciekawego. I to cieszy. Warto w tym miejscu dodać, że koncern równocześnie zmieni strategię MINI. Właśnie ta marka stanie się w pełni elektryczna – i to w niedalekiej przyszłości.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zakręt Sabine Schmitz

Zakręt dla Sabine Schmitz. Błyskawiczna reakcja Nurburgringu

Peugeot 308 nie doczeka się wersji GTi

Nowy Peugeot 308 GTi nie powstanie. Francuska marka rezygnuje z hot hatchy