w

Zagraniczne media ponownie doceniły polski projekt. Tym razem oparty na Sprinterze

Mercedes Sprinter Carlex 2021
Zagraniczne media ponownie doceniły polski projekt. Tym razem oparty na Sprinterze

Tuner z Bielska-Białej stworzył kolejny ciekawy pakiet. Tym razem bazą został niemiecki samochód dostawczy.

Projekt oparty na Sprinterze to ciekawy pomysł. Coraz większa liczba klientów decyduje się na personalizację tego typu aut. I fajnie. Firma Carlex Design ponownie wykonała kawał dobrej roboty, dlatego uzyskany efekt doceniły także zagraniczne media.

Z zewnątrz, Mercedes Sprinter wyróżnia się 18-calowymi felgami, przeprojektowanymi zderzakami, grillem, unikatową okleiną oraz błyszczącym, czarnym lakierem. Zakres zmian nie jest więc duży, ale widoczny.

Sprinter Carlex Design wnętrze
Z przodu można liczyć na nowe fotele i skórę Nappa

Wnętrze to już inna bajka. Specjaliści z Carlex Design postawili na skórę Nappa, którą wykończono bardzo wiele elementów tapicerskich. Pojawiły się także elementy nastrojowego oświetlenia, spersonalizowana kierownica oraz podsufitka z alcantary. Nie mogło także zabraknąć logo polskiego producenta.

Wnętrze Sprintera od Carlex Design
W drugim rzędzie jest przestronnie i wszechstronnie. Istnieje możliwość szerokiej konfiguracji

Z tyłu również dzieje się sporo. Znajdziemy tu różne konfiguracje siedzeń i stolików, dedykowany dywan, składane blaty, a nawet indywidualnie zaprojektowaną podłogę. Całość robi bardzo dobre wrażenie.

Trzeba jednak liczyć się z pokaźną ceną. Pakiet Urban Edition kosztuje 18 995 euro, czyli ponad 85 tysięcy złotych (kurs 4,48). A jeszcze trzeba kupić Sprintera… Mimo wszystko, firma z Bielska-Białej ma na tyle silny wizerunek, że nie musi się martwić o klientów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policyjny pościg za skuterem

Pościg za szalonym skuterzystą. Jechał jakby grał w GTA 2 (wideo)

Śmiertelny wypadek Środa Wielkopolska

Doprowadził do śmiertelnego wypadku. Bez prawa jazdy, ubezpieczenia i badania technicznego, a do tego pijany (wideo)