w

Zabytkowy Chevrolet Corvette jako Viper. Kogoś tu stracił dużo pieniędzy

Chevrolet Corvette like a Viper
Zabytkowy Chevrolet Corvette jako Viper. Kogoś tu stracił dużo pieniędzy

Domorośli zwolennicy modyfikacji samochodowych decydują się często na kuriozalne pomysły, które nie mają żadnego sensu.

Ten zabytkowy Chevrolet Corvette jest ofiarą jednego z nich. Ktoś stwierdził, że generacja C3 będzie dobrą bazą do stworzenia Vipera. Nie pytajcie, jak w głowie mogła urodzić się taka myśl, bo sami tego nie wiemy.

Chevrolet Viprette
Za bazę posłużyła generacja C3. Auto wygląda naprawdę źle

Tutaj po prostu nic się nie zgadza. Wielu fanów motoryzacji uzna ten projekt za profanację. I trudno się z tym nie zgodzić. Autora poniosła fantazja, która doprowadziła do niewątpliwych strat materialnych. I nie chodzi jedynie o samo wykonanie, ale też utratę wartości cennego pojazdu.

Chevrolet Corvette jako Viper

Żadne wcielenie tego modelu nie jest zbliżone sylwetką do Vipera. Chevrolet Corvette C3 wydaje się wręcz tym, które najmniej pasuje do takiego „przeszczepu”. Co ciekawe, w latach 90. powstały dwa podobnie zmodyfikowane auta.

Jak wynika z oficjalnych informacji, za ich stworzenie odpowiada firma RPM Design Limited. Pas przedni „zyskał” elementy z Vipera. Pod długą maską, która otwiera się elektrycznie, mieszka silnik 5.7 V8, który generuje 350 koni mechanicznych. Uzupełnia go trzybiegowy automat. We wnętrzu pojawiły się natomiast czarno-żółte elementy tapicerowane nawiązujące do motywów kolorystycznych karoserii.

Chevrolet Corvette C3 - Dodge Viper style
Ten pomysł po prostu nie mógł się udać

Summa summarum, auto wygląda po prostu dziwnie. Jakiś czas temu zostało wystawione na sprzedaż, ale właściciel zażyczył sobie 30 tysięcy dolarów. Jak można się domyślać, nie udało się znaleźć zainteresowanego, który chciałby przeznaczyć tak dużą sumę na skrajnie ten nietypowy samochód.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alfa Romeo Stelvio 2.0 GME Turbo - test

Alfa Romeo Stelvio 2.0 GME Turbo AT Q4 (2022) – test, dane techniczne, cena, opinie

Sekretna kolekcja aut zbieracza

Tajemniczy ogród zbieracza. Niektóre z tych aut można jeszcze uratować (wideo)