w

Wyjątkowy samochód gwiazdy piłkarskiej na sprzedaż. Powstało tylko osiem sztuk

Maybach 57S Xenatec Coupe
Wyjątkowy samochód gwiazdy piłkarskiej na sprzedaż. Powstało tylko osiem sztuk

Prestiżowe modele zawsze przyciągają zamożnych klientów. W przypadku krótkich serii nie wystarczy mieć jedynie grubego portfela.

Popyt często przerasta podaż, dlatego marka ma możliwość wyboru klienta. Tak też było w przypadku Maybacha 57S Xenatec Coupe, który doczekał się tylko ośmiu egzemplarzy. Jeden z nich trafił w posiadanie Samuela Eto’o. Kameruńska gwiazda piłki nożnej otrzymała ogromne coupe 18 czerwca 2010 roku. Od tego momentu auto pokonało zaledwie 13 509 kilometrów.

Maybach 57S Xenatec for sale
Prezentowany Maybach 57S Xenatec Coupe należał do Samuela Eto’o

Karoserię zdobi lakier Baltic Black kontrastujący z chromowanymi wstawkami i wieloramiennymi, srebrnymi felgami. Próżno tu szukać zniszczeń czy znaczących śladów użytkowania. Prezentowany Maybach 57S Xenatec Coupe utrzymany jest we wzorcowym stanie.

Maybach 57S Xenatec Coupe dane techniczne
Silnik V12 oferuje 603 KM i 737 Nm

Dotyczy to również wnętrza, gdzie znajduje się skórzana tapicerka w jasnym kolorze. Nie zabrakło również dekorów z włókna węglowego. Wyposażenie jest oczywiście kompletne. Można liczyć nawet na lodówkę na szampana.

Sercem luksusowego auta jest sześciolitrowy silnik V12 generujący 603 konie mechaniczne oraz 737 niutonometrów momentu obrotowego. Ten znaczący potencjał trafia na oś tylną za pośrednictwem pięciobiegowej przekładni automatycznej.

Samochód został wystawiony przez Gallery-Aaldering. Cena? 795 000 euro. Link do ogłoszenia znajdziesz TUTAJ.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolls Royce EV name

Elektryczny Rolls Royce już w fazie projektowej. Marka ujawniła jego nazwę

Nieudana próba kradzieży katalizatora

Zuchwała próba kradzieży katalizatora. Sąsiedzi podjęli interwencję (wideo)