w

Elektryczny Rolls Royce już w fazie projektowej. Marka ujawniła jego nazwę

Rolls Royce EV name
Elektryczny Rolls Royce już w fazie projektowej. Marka ujawniła jego nazwę

Każdy producent samochodów zmierza do pełnej elektryfikacji gamy. Nie inaczej jest w przypadku marek luksusowych.

Wśród nich znajduje się oczywiście Rolls Royce, który jest jedną z nielicznych firm posiadających w ofercie tylko duże jednostki napędowe – wszystkie benzynowe. Nie jest jednak tajemnicą, że najbliższe lata będą czasem transformacji technologicznej.

Właśnie dlatego brytyjski producent pracuje nad zupełnie nowym modelem, który ma przyciągnąć zwolenników nowoczesnych oraz ekologicznych rozwiązań. Przedstawiciel marki, Torsten Muller-Otvos, zdradził jaką nazwę będzie nosi elektryczny samochód Rolls-Royce’a.

To już pewne: Silent Shadow. Jak można się domyślać, inspiracją do jej powstania był model „Silver Shadow”. To słowne nawiązanie jest z jednej strony odniesieniem do tradycji, a z drugiej – wprowadza coś zupełnie nowego.

Duże prawdopodobieństwo, że luksusowy model otrzyma technologię znaną z BMW i7. Należy spodziewać się baterii o pojemności około 100 kWh oraz zasięgu do 700 kilometrów na jednym ładowaniu.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolls Royce Phantom Crocodile skin interior

Rolls Royce Phantom skonfiskowany przez włoską agencję celną. Powodem skóra z krokodyla

Maybach 57S Xenatec Coupe

Wyjątkowy samochód gwiazdy piłkarskiej na sprzedaż. Powstało tylko osiem sztuk