w

Wyjątkowy Chevrolet Corvette na sprzedaż

Corvette to kawał historii amerykańskiej motoryzacji. Moją ulubioną generacją jest oczywiście C3, którą wyróżnia wzbudzająca podziw sylwetka.


Jedna ze sztuk tego świetnego modelu trafi właśnie na aukcję. Nie jest to jednak standardowy egzemplarz. Pochodzi z 1972 roku, ale w 2015 został specjalnie przerobiony, by mógł uczestniczyć w wyścigach. Co ciekawe, zakres modyfikacji jest spory, choć wszystko zostało wykonane w czasie zaledwie 48 godzin. Poza uatrakcyjnioną stylistyką i odpowiednio przygotowanym wnętrzem, auto otrzymało nowe części mechaniczne.

Pod jego maską mieszka silnik LS7 V8 o mocy 649 KM. Współpracuje z nim 6-biegowa przekładnia manualna T56 Magnum. Nie zabrakło także zmodyfikowanych hamulców i zawieszenia. Prezentowane Corvette legitymuje się przebiegiem 68 tys. mil (ok. 110 tys. km). Na początku przyszłego roku będzie szukać nowego właściciela. Link do dokładnego opisu znajdziecie TUTAJ.

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toruń: Poważne zderzenie auta dostawczego z pociągiem (Video)

Ciężarówka Tesli w akcji – 5 sekund do setki! (Video)