w

World Car Of The Year 2020: znamy laureatów

Następna edycja WCOTY przeszła do historii. Po raz kolejny międzynarodowe jury wybrało najlepsze samochody w różnych kategoriach.

Laureatem głównej nagrody została KIA Telluride. Koreański SUV o słusznych gabarytach wyróżnia się niebanalną stylistyką, przestronnym wnętrzem i wysoką jakością wykonania. Co ciekawe, auto będzie dostępne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe rynki to Arabia Saudyjska, Kanada, Oman oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie, choć warto zaznaczyć, że na rynki poza Ameryką Północną łącznie ma trafiać jedynie 3 tysiące egzemplarzy rocznie…

Warto dodać, że Kia otrzymała także drugi tytuł. Zgarnął ją Soul EV, który został miejskim samochodem roku. W dziedzinie designu wygrała natomiast Mazda 3. Dwie nagrody zyskało także… jedno Porsche. Model Taycan został najlepszym autem luksusowym i najlepszym autem sportowym.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Silnik 1.6 16V E-Torq (Fiat)- opinie problemy awarie

Łódź: Niszczył auta, by trafić do aresztu i…