w

Wielki pasjonat Volkswagena Golfa: „król sebixów” czy kolekcjoner?

Kolekcjoner Golfów
Wielki pasjonat Volkswagena Golfa: "król sebixów" czy kolekcjoner?

Kolekcjonerzy samochodów decydują się na różny dobór modeli. Steve jest bezapelacyjnym fanem Volkswagena.

Właśnie dlatego ma w swojej flocie tylko i wyłącznie modele z Wolfsburga. Mówi o sobie „Volkswagenoholik”, co w tym przypadku nie jest przesadą. Wielki fan niemieckiej marki postanowił zgromadzić liczną gamę tych bardziej pożądanych modeli.

17 Volkswagenów przed domem

Tak, ten niepozorny chłopak trzyma na terenie własnej posesji kilkanaście VAG-ów. Co ciekawe, większość z nich to warianty pięciodrzwiowe. Jak można się domyślać, Steve postawił na hot hatche. Część samochodów uległo przeróbkom, które miały na celu wzmocnienie silników. Niektóre są natomiast bliskie oryginałom.

Kolekcja Volkswagenów Golfów
Ma w swojej flocie kilkanaście ciekawych modeli. Część z nich posiada silniki VR6

Wśród tych samochodów znajdziemy mnóstwo Golfów: MK2 VR6, MK2 GTI, VR6 Turbo, MK2 Rallye, MK3 GTI VR6, MK3 Cabrio oraz MK2 TDI Custom. Co ciekawe, gdy brakuje jakiejś części, właściciel wykorzystuje drukarkę 3D, by ją dorobić. Niektóre egzemplarze mają po kilka unikalnych podzespołów, których nie znajdziemy w innych sztukach.

Według nas to człowiek z pasją, choć na pewno pojawią się głosy, że w tej kolekcji  nie ma niczego porządnego. Prawda jest jednak taka, że nie tylko supersamochody i auta luksusowe stanowią cenne zdobycze. Pamiętajmy, że skarb dla jednego, może być niczym dla drugiego.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ test

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ ma wszystko, czego można oczekiwać. Supersedan idealny? (TEST)

Lamborghini piłkarza Manchesteru City

Policja przejęła Lamborghini piłkarza Manchesteru City: Supersamochód może zostać zezłomowany lub zlicytowany