w

Policja przejęła Lamborghini piłkarza Manchesteru City: Supersamochód może zostać zezłomowany lub zlicytowany

Lamborghini piłkarza Manchesteru City
Policja przejęła Lamborghini piłkarza Manchesteru City: Supersamochód może zostać zezłomowany lub zlicytowany

Piłkarze z czołowych angielskich klubów mają ogromne pensje, dlatego stać ich na niemal wszystkie dobra luksusowe.

Jednym z przykładów może być Benjamin Mendy. To czarnoskóry Francuz pochodzenia senegalskiego. Jest jednym z czołowych obrońców Manchester City. 26-letni zawodnik ma podpisany 5-letni kontrakt warty dokładnie 52 miliony funtów. Tak, kwota wydaje się kosmiczna.

Aventadorem na treningi

To sprawia, że mógł sobie pozwolić na zakup wyjątkowego auta. Wybór padł na Lamborghini Aventador SVJ. Mendy kupił włoski supersamochód we Francji i przewiózł go do Wielkiej Brytanii. Pewnego dnia (5 listopada) zatrzymała go jednak policja w Cheshire. Okazało się, że pojazd nie ma ważnego ubezpieczenia, a sam piłkarz nie posiada wymaganego prawa jazdy.

Benjamin Mendy Lamborghini
Benjamin Mendy nie posiadał ważnego ubezpieczenia ani obowiązującego prawa jazdy

Lamborghini zostało tymczasowo przejęte przez władze. W Wielkiej Brytanii pojazd zazwyczaj przechowuje się do 14 dni. W tym okresie właściciel ma szanse na dostarczenie wymaganych dokumentów. Jeżeli tego nie zrobi, auto może trafić na aukcję albo zostać zmiażdżone na złomowisku.

Jak donoszą brytyjskie media, do 4 grudnia nic się nie zmieniło – Mendy nie odzyskał samochodu. Według nieoficjalnych informacji piłkarz nie radzi sobie zbyt dobrze z biurokracją. Policja została poinformowana, że chce wszystko naprawić, dlatego nie podejmuje kroków prowadzących do zniszczenia. I słusznie.

Lamborghini Aventador SVJ – wyjątkowa maszyna

Jeżeli funkcjonariusze przeznaczyliby takie auto na żyletki, byłaby to skrajna nieodpowiedzialność. Istnieje zaledwie 900 egzemplarzy tej wersji. Sercem tego modelu jest V12 o pojemności 6,5 litra. Jego potencjał sięga 770 KM oraz 770 Nm momentu obrotowego. Dzięki tym wartościom włoski bolid drogowy osiąga setkę w 2,8 sekundy i rozpędza się do 350 km/h.

Warto dodać, że Lamborghini Aventador SVJ startuje w Europie od niemal 350 tysięcy euro, co przy obecnym kursie (4,43) oznacza wydatek ponad 1,5 miliona złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolekcjoner Golfów

Wielki pasjonat Volkswagena Golfa: „król sebixów” czy kolekcjoner?

Brawurowa jazda zakończona w rowie

21-latek szalał po ulicach łamiąc wszystkie przepisy: Jazdę zakończył w rowie