w

Walka wzmocnionych sportowców: Mercedes C 63 AMG Black Series (750 KM) kontra BMW M3 (700 KM)

Mercedes C 63 AMG Black Series vs BMW M3 Evolve
Walka wzmocnionych sportowców: Mercedes C 63 AMG Black Series (750 KM) kontra BMW M3 (700 KM)

W tym pojedynku biorą udział dwa bardzo pożądane samochody niemieckie, które zostały dodatkowo wzmocnione.

Mercedes C 63 AMG Black Series to najbardziej wyczynowa odmiana tego modelu. Pod maską znajduje się V8 o pojemności 6,2 litra zdolne generować 600 koni mechanicznych. Co ciekawe, ta ogromna moc trafia jedynie na tylne koła. Pomaga w tym siedmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Ten egzemplarz  został zmodyfikowany przez MSL Performance otrzymał doładowanie, co zaowocowało wzrostem potencjału do 750 koni mechanicznych i 950 niutonometrów. Warto dodać, że prezentowany Mercedes C 63 AMG Black Series waży 1750 kilogramów.

Przeciwnikiem wzmocnionego Mercedesa jest bawarski sedan po tuningu Evolve. Sercem BMW M2 jest trzylitrowa, doładowana jednostka benzynowa, która została podkręcona do 700 koni mechanicznych i 950 niutonometrów. Tutaj także znajduje się siedmiobiegowy automat przenoszący wszystkie argumenty na tylne koła.

Jak widać, Mercedes ma 50 koni więcej, ale jest aż 200 kilogramów cięższy od BMW. Bawarski sedan waży 1550 kilogramów. Niweluje więc różnice w mocy. Wiele zależeć będzie od wydajności napędu i opon. Który samochód wygrał? Sprawdź:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudane holowanie auta

Zaczep pękł podczas transportu. Holowane auto zjechało na sąsiedni pas i doprowadziło do kolizji (wideo)

Mazda CX-3 - test łosia

Mazda CX-3 w teście łosia: Mimo lekkości, skakała jak piłeczka (wideo)