w

Volvo EX30 zadebiutuje w przyszłym roku. Ma być bezpieczne i przystępne cenowo

Volvo EX30 zapowiedź
Volvo EX30 zadebiutuje w przyszłym roku. Ma być bezpieczne i przystępne cenowo

Światowa premiera flagowego SUV-a jest już za nami. Szwedzka marka nie zamierza jednak osiadać na laurach i już informuje o kolejnym bardzo ważnym modelu.

Co ciekawe, będzie on zlokalizowany na drugim biegunie cennika. Krótko mówiąc, ma pełnić rolę najtańszego auta elektrycznego w gamie tego producenta. Już zostało ujawnione, że nazywa się Volvo EX30.

Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo, ujawnił kilka ciekawych informacji na jego temat w wywiadzie dla Automotive News Europe. Kolejny samochód na prąd ma dotrzeć do nowych klientów – przede wszystkim tych młodych.

To zapowiada przystępną cenę – jak na auto elektryczne klasy premium. Co istotne, ma to nie oznaczać ubytków w jakości i wyposażeniu. Producent obiecuje wysoki poziom bezpieczeństwa, co oczywiście w przypadku Volvo nie jest żadnym zaskoczeniem.

 

Volvo EX30 ma być dostępne z akumulatorami o różnych pojemnościach – po to, by nabywcy mieli wybór i możliwość lepszego dopasowania pojazdu do własnych potrzeb.

Szwedzka marka już teraz przypuszcza, że formalności związane z zakupem pojazdu oprą się na konfiguracjach online. Młodzi klienci mają bowiem zupełnie inne podejście i wiele czynności załatwiają poprzez klikanie w myszkę. Ma to swoje uzasadnienie, choć nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasu jednak nie zatrzymamy.

Dane techniczne nie zostały ujawnione. Z nieoficjalnych informacji wynika, że EX30 powstanie na płycie podłogowej Geely. Pewnym jest, że najtańszy elektryczny SUV Volvo będzie produkowany w Chinach. Czy tylko tam? To się okaże.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Sandero test 2022

Dacia Sandero jest już bardziej pragmatyczna, niż budżetowa. Urzeka normalnością (test)

Seres 3 test 2022

Seres 3 to zaskakująco normalny „egzotyk”. Jak spisuje się na polskich drogach? (test)