w

Volkswagen Polo GTI 2021 nadjeżdża. Oficjalna zapowiedź modelu

Volkswagen Polo GTI 2021
Volkswagen Polo GTI 2021 nadjeżdża. Oficjalna zapowiedź modelu

Niemiecki hot hatch doczekał się kuracji odmładzającej, podobnie jak konwencjonalne odmiany silnikowe tego modelu.

Volkswagen Polo GTI 2021 ulegnie wyraźnemu odświeżeniu. Z przodu przestylizowanie obejmie reflektory, grill i zderzak. Z tyłu natomiast zagoszczą nowe, większe lampy i delikatnie zmodyfikowane dekory. Nie zabraknie również sportowych felg i zdobień charakterystycznych dla topowej wersji.

Wnętrze nie zostało jeszcze ujawnione, ale możemy podejrzewać, że skrywa półkubełkowe fotele z tapicerką w kratkę, cyfrowe wskaźniki, duży ekran multimedialny i dotykowy panel klimatyzacji. Powinny w nim znaleźć się też aluminiowe nakładki oraz dekory imitujące włókno węglowe.

Polo jako jeden z nielicznych samochodów uległ upsizingowi. Poprzednia generacja gościła mniejszy silnik, niż ten, który znalazł się w aktualnym modelu. Czy dwulitrowe TSI pozostanie pod maską? Mamy taką nadzieję. Jeżeli tak, to należy spodziewać się około 220 koni mechanicznych, 320 niutonometrów i napędu na oś przednią. W takiej konfiguracji auto będzie przyspieszać w mniej więcej 6,7 sekundy do setki i rozwijać 235 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes EQT Concept official

Elektryczny Citan? Mercedes EQT Concept zapowiada niedaleką przyszłość

Klasa E AMG Brabus

Brabus 800. Klasa E AMG w jeszcze bardziej hardkorowym wydaniu