w

Brabus 800. Klasa E AMG w jeszcze bardziej hardkorowym wydaniu

Klasa E AMG Brabus
Volkswagen Polo GTI 2021 nadjeżdża. Oficjalna zapowiedź modelu

Topowa konfiguracja sedana klasy wyższej Mercedesa trafiła na warsztat nadwornego tunera. Efekty tej wizyty są oczywiście znaczące.

Klasa E AMG w tej konfiguracji to Brabus 800. Przypomnijmy, że pod maską seryjnego Mercedesa mieszka czterolitrowa jednostka benzynowa z podwójnym doładowaniem, która potrafi generować aż 612 koni mechanicznych i 850 niutonometrów. Jak można się domyślać, w tym przypadku jest jeszcze więcej argumentów, by zostawić w tyle innych.

Brabus 800 2021
Brabus 800 oddaje do dyspozycji 800 KM i 1000 Nm

Brabus 800 został podkręcony do 800 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów. Ten ogromny potencjał trafia na obie osie za pośrednictwem ośmiobiegowego automatu. Takie wartości pozwalają na osiąganie setki w mniej niż trzy sekundy i rozwijanie ponad 300 km/h prędkości maksymalnej.

Zmiany stylistyczne są natomiast bardzo skromne. Ograniczają się jedynie do felgi, znaczków i czerwonych dodatków. I bardzo dobrze, bo w tym modelu więcej nie trzeba. To genialny długodystansowiec o osiągach supersportowych samochodów.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Polo GTI 2021

Volkswagen Polo GTI 2021 nadjeżdża. Oficjalna zapowiedź modelu

Bentley Flying Spur 2022

Bentley Flying Spur z nowymi opcjami. Możesz spędzić wiele godzin z konfiguratorem