w

Vencer Sarthe

Vencer Sarthe – pewnie niewielu z Was wie, co to takiego, Otóż, jest to właśnie debiutujący samochód sportowy holenderskiej firmy.

vencer_sarthe_2014_2

Kilka lat temu marka zaprezentowała nam koncept i… przez jakiś czas nic się nie działo. Dziś jednak już wiemy, jak wygląda model dopuszczony do produkcji. Z zewnątrz, Sarthe wygląda masywnie i zadziornie, czyli po europejsku. Już na zdjęciach widać, że auto ma spore gabaryty. I trudno się temu dziwić, ponieważ skrywa mocarny silnik V8 o pojemności 6,3 litra, który generuje 622 KM i 833 Nm momentu obrotowego. Dane techniczne są zatem powalające. Według producenta, holenderski supersamochód potrafi osiągnąć setkę w 3,8 sekundy i rozpędzić się do 338 km/h. To bardzo dobre rezultaty. Inżynierowie popracowali też nad dobrym rozłożeniem 1390-kilogramowej masy – proporcje to dokładnie 45/55. Są jacyś chętni? Jeśli tak, to już można składać zamówienia. Potrzebne są jednak grube portfele, gdyż Sarthe kosztuje 270 882 euro.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford C-MAX ST – chcemy!

Ciekawe plany Lotusa