w

Udało się! Sprawcy słynnej kradzieży zielonego Ferrari w Mielnie zostali zatrzymani

Pamiętacie słynną kradzież zielonego Ferrari 488 GTB, która miała miejsce w Mielnie? Sprawcom właśnie postawiono zarzuty.

Sytuacja wydarzyła się 2 sierpnia około godziny 13:00 na terenie jednego z Ośrodków Wypoczynkowych. W pewnym momencie nieznany człowiek odjechał jak gdyby nigdy nic samochodem o wartości wyraźnie przekraczającej milion złotych. O zdarzeniu poinformowano policję. Funkcjonariusze postanowili zabezpieczyć monitoring i rozpoczęli poszukiwania.

Troje podejrzanych

Okazało się, że charakterystyczny egzemplarz włoskiego supersamochodu jechał w stronę Trójmiasta, skąd kierował się na Warmię i Mazury. Potem udało się ustalić, że zielone Ferrari zostało wywiezione poza granice kraju. Śledztwo, którego obszar obejmował województwa mazowieckie, pomorskie i zachodniopomorskie, doprowadziło policjantów do trzech osób: 20-letniej kobiety i dwóch w mężczyzn w wieku 29 i 35 lat. Warto dodać, że byli oni już karani.

Gdy grupa funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie była gotowa, zrealizowano równoczesne akcje zatrzymania. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. W zajmowanych pomieszczeniach i samochodach, z których korzystali podejrzani znaleziono narkotyki, gotówkę oraz narzędzia pomagające w kradzieży pojazdów.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd zatwierdził tymczasowy areszt (3 miesiące) dla wszystkich. Usłyszeli oni zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: koszalin.policja.gov

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2500 zł za przekroczenie prędkości w Polsce? Właśnie tak się stało…

BMW Serii 4 Convertible 2021 ma miękki dach. I bardzo dobrze