w

Trzech kierowców nie ustąpiło pieszej. Policja mogłaby zasilić budżet państwa o 4500 złotych

O krok od potrącenia
Trzech kierowców nie ustąpiło pieszej. Policja mogłaby zasilić budżet państwa o 4500 złotych

Czy tego chcemy, czy też nie, nowy taryfikator obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku i wszyscy musimy się przystosować.

Nikt dziś nie zastanawia się nad jego sensem. Po prostu trzeba jeździć ostrożniej, by unikać surowych kar – to jedyna recepta. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają. Tych trzech kierowców nie ustąpiło pieszej.

Gdyby w okolicy byli policjanci, którzy dostrzegliby wykroczenia, to z pewnością skończyłoby się mandatami. Przypomnijmy, że wyprzedzanie lub omijanie przed przejściem i na przejściu podlega karze w wysokości 1500 złotych. Kierowca musi także liczyć się z 10 punktami karnymi. Krótko mówiąc, nie warto tego robić – dla swojego dobra.

Ostrożność to podstawa

Piesza oczekiwała przed pasami, ale dwóch kierowców zlekceważyło jej obecność. Przejechali obok, jak gdyby nigdy nic. Nie było w tym zagrożenia, ale można mówić o dostrzegalnym braku kultury jazdy.

Piesza kontra kierowcy
Kierowcy zlekceważyli pieszą, która oczekiwała przed przejściem

Gdy kobieta była już na przejściu, znalazł się kolejny bohater, który ominął auto nagrywającego oraz samą pieszą. Ta jednak dostrzegła ryzyko i zatrzymała się przed wejściem na sąsiedni tor jazdy. Była to słuszna decyzja.

Gdyby nie zareagowała, mogłoby dojść do potrącenia. Na szczęście była ostrożna – i właśnie tak należy przechodzić. Pamiętajmy, że na wielopasmowej jezdni zawsze należy sprawdzać, czy na kolejnym torze jazdy nie przemieszcza się jakiś pojazd. Tylko tak zminimalizujemy ryzyko potrącenia.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Haas bolid 2022

Haas zaprezentował bolid na sezon 2022. Podobne malowanie, inna konstrukcja

CUPRA Leon - wnętrze

Nowe nieoznakowane radiowozy. Auta tej marki nigdy nie należały do policyjnej floty