w

Toyota GR 86 Kuhl Racing. Nowy pakiet dla nowej generacji

Toyota GR 86 Kuhl Racing
Toyota GR 86 Kuhl Racing. Nowy pakiet dla nowej generacji

Niewielkie coupe nowej generacji będące bliźniaczą konstrukcją Subaru BRZ doczekało się kolejnego pakietu.

Tym razem to firma Kuhl Racing zdecydowała się na zaoferowanie ciekawego zestawu modyfikacji. Dzięki nim Toyota GT 86 otrzymała więcej stylistycznego animuszu, co spodoba się przede wszystkim indywidualistom, dla których tuning optyczny ma znaczenie.

Do sieci trafiły grafiki zdradzające projekt, ale trwają jeszcze ostatnie poprawki. Efekty ma poznać szeroka azjatycka publiczność podczas Tokyo Auto Salon, które wystartuje już w styczniu 2022 roku.

Toyota GR 86 Kuhl Racing

Jak widać na grafice, pas przedni wygląda znacznie agresywniej, niż w seryjnym modelu. Poza większym wlotem powietrza wyróżnia go splitter. Nie zbrakło również poszerzonych błotników, dzięki którym Toyota GR 86 wygląda, jak przyklejona do drogi. Jeżeli dobrze widzimy, do montażu wykorzystano nity.

Subaru BRZ tuning
Pakiet obejmuje również Subaru BRZ

Z tyłu zagościły natomiast liczne przetłoczenia, które umiejscowiono na masywnym zderzaku. Zwieńczeniem całości jest ogromny spojler, który raczej przydaje się bardziej designowi aniżeli aerodynamice. Ceny pakietu nie zostały ujawnione. Co ważne, będzie on dostępny również dla Subaru BRZ.

Przypomnijmy, że Toyota GR 86 skrywa benzynową, czterocylindrową jednostkę o pojemności 2,4 litra, która generuje 235 koni mechanicznych i 250 niutonometrów. Z silnikiem może współpracować sześciobiegowy automat lub manual o tej samej liczbie przełożeń.

Japoński samochód potrafi rozwijać setkę w 6,3 sekundy. Producent twierdzi, że prowadzi się bardzo dobrze, co ma mieć związek z dopracowanym układem jezdnym i skromną masą własną (1270 kilogramów).

Póki co nie poznaliśmy polskiego cennika. Wiadomo jednak, że auto będzie kosztować mniej niż 200 tysięcy złotych w wersji podstawowej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drift w Olsztynie

Wigilijny drift może skończyć się 5 latami więzienia. Kierowca-recydywista już w areszcie (wideo)

Nieudany rozładunek

Gdy laweciarz nie zabezpieczy przewożonego auta – nieudany rozładunek (wideo)