w

To już pewne: Peugeot 308 SW 2022 nadjeżdża. Tak może wyglądać!

Peugeot 308 SW III
To już pewne: Peugeot 308 SW 2022 nadjeżdża. Tak może wyglądać!

Francuska marka aspirująca do klasy premium zamierza wciąż zaznaczać swoją obecność w segmencie kompaktowych kombi.

Dokładnie 18 marca ma zadebiutować trzecie wcielenie Peugeota 308. Do sieci wyciekły już grafiki zapowiadające ten model. Możemy spodziewać się nurtu stylistycznego, który zdobi aktualnie oferowane 208 i 508. To oznacza reflektory z ledowymi pazurami, chromowany grill i liczbę symbolizującą nazwę umieszczoną na masce. Z tyłu natomiast zagościły lampy z ciemnym wypełnieniem oraz łącząca je listwa w kolorze czarnym.

We wnętrzu znajdziemy i-cockpit w najnowszym wydaniu. Na podszybiu zamontowane zostaną cyfrowe wskaźniki, przed którymi umiejscowiono  małą kierownicę. Z kolei na konsoli centralnej pojawi się dotykowy ekran multimedialny oparty na najnowszym systemie. Najpewniej zintegrowano go z klimatyzacją, choć wolelibyśmy żeby projektanci wrócili do niezależnego panelu.

Peugeot 308 SW 2022 – design

Francuzi nie ujawnili jeszcze zdjęć nowego modelu – w żadnej z wersji nadwoziowych. Trwają jednak testy przedprodukcyjne, które dostrzegli paparazzi motoryzacyjni. Na podstawie fotografii w kamuflażu i wycieków, niezależny grafik Kolesa, stworzył projekt, który może przypominać oficjalny design tego samochodu.

Peugeot 308 SW design
Kompaktowe kombi będzie nawiązywało do większego brata – modelu 508 SW

Pas przedni zdobią wspomniane światła z ledowymi pazurami i duży grill ze srebrnym wypełnieniem. Tył czerpie garściami z 508 SW, co jest bardzo dobrą wiadomością.  Proporcje auta są oczywiście inne,  podobnie jak gabaryty. Jesteśmy ciekawi, czy autorzy projektu poszli drogą obraną w większym modelu. Stylistycznie na pewno tak, ale przydałoby się więcej walorów praktycznych – klienci decydujący się na kompaktowe kombi zazwyczaj oczekują wszechstronności.

Peugeot 308 SW 2022 silniki
W gamie powinny znaleźć się silniki benzynowe PureTech i wysokoprężne BlueHDi. Niewykluczone, że pojawi się również hybryda plug-in

Peugeot 308 SW III może mieć w gamie jednostki benzynowe PureTech o pojemnościach 1,2 litra (100-155 KM) i 1,6 litra (180-200 KM). W ofercie powinien znaleźć się również diesel 1.5 BlueHDi (120-130 KM). Niewykluczone, że do cennikq trafi też hybryda plug-in (225 KM) z napędem na oś przednią. Jeśli w planach jest Peugeot e-308 (elektryczny) to na pewno pojawi się w późniejszym terminie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CRX agrotuning

Jak zepsuć Hondę CRX? Zamontować oświetlenie z innych modeli

COTY 2021 final

Europejski tytuł Car Of The Year 2021 przyznany: Laureatem ponownie auto segmentu B!