w

Stary Civic w cenie nowego modelu. Dlaczego taki drogi? To prawdziwy rodzynek

Honda Civic SiR na sprzedaż
Stary Civic w cenie nowego modelu. Dlaczego taki drogi? To prawdziwy rodzynek

Siódma generacja Hondy Civic była produkowana w latach 2000-2006. Cieszyła się w Polsce całkiem dużym zainteresowaniem.

Od jej wycofania minęło już czternaście lat. Dziś mamy do czynienia z dziesiątym wcieleniem tego modelu. Do sieci trafiły już nawet zdjęcia jedenastej generacji, która w przyszłym roku wyjedzie na drogi – zarówno te azjatyckie, jak i amerykańskie oraz europejskie.

Honda Civic SiR kosztuje tyle, co nowy model

Co ciekawe, używany model wspomnianego, siódmego wcielenia może kosztować tyle, co najnowsza sztuka prosto z salonu. Chodzi o egzemplarz kolekcjonerski w wersji SiR. Cóż to takiego? Usportowiona odmiana, która była swego rodzaju przedsmakiem wariantu Type R. Oferowano ją w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych (Si).

Honda Civic SiR - dane techniczne
Civic SiR ma 160 KM

Sercem tego auta jest 2-litrowy, wolnossący silnik serii K20A3 oferujący 160 KM i 179 KM. Sprzęgnięto z nim 5-biegową przekładnię manualną, która kieruje cały potencjał na oś przednią. Z tym układem japoński hot hatch rozpędza się do setki w 7,6 sekundy.

Prezentowany Civic SiR został wystawiony na sprzedaż w Chateauguay (Kanada). Pochodzi z 2003 roku i do tej pory zdążył pokonać jedynie 9630 mil, czyli 15 500 kilometrów. Auto nigdy nie było użytkowane zimą, utrzymane jest w stanie fabrycznym. Pochodzi od pierwszego właściciela, który gwarantuje bezwypadkową historię.

Civic SiR 2003 do sprzedania
Prezentowany egzemplarz pokonał jedynie 15 500 kilometrów

Wraz z Hondą nabywca otrzymuje trzy kluczyki, dwa oryginalne piloty i komplet dokumentów. Pozostaje już tylko kwestia ceny: 21 701 dolarów amerykańskich. To oznacza wydatek ponad 85,5 tysiąca złotych. Ogłoszenie pochodzi z serwisu eBay.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polestar 2 vs Tesla Model 3

Tesla Model 3 ma godnego rywala: Czy Polestar 2 jest szybszym autem elektrycznym?

Ciężąrówka spadła z wiaduktu

Ciężki pojazd spadł z wiaduktu. Sytuacja podobna do tej z Warszawy