w

Sosnowiec. Agresywny kierowca auta użytkowego na Zakręcie Mistrzów (wideo)

Agresor w aucie dostawczym, Sosnowiec
Sosnowiec. Agresywny kierowca auta użytkowego na Zakręcie Mistrzów (wideo)

Do zdarzenia doszło na Zakręcie Mistrzów znajdującym się w Sosnowcu na węźle łączącym drogi 94 z S86.

Agresywny kierowca auta użytkowego nie wykazał się cierpliwością. Postanowił wjechać przed maskę nagrywającego, a następnie gwałtownie zahamować przed jego maską. W ten sposób próbował ukarać drugiego uczestnika zdarzenia za jazdę lewym pasem.

Nagrywający rzeczywiście wykonywał manewr niespiesznie i mógł spokojnie jechać prawym pasem (za Volvo V40). Trzeba jednak zwrócić uwagę na ograniczenie prędkości do 70 km/h. Krótko mówiąc, obaj kierowcy mogli zachować się lepiej, ale ten prowadzący pojazd dostawczy kwalifikuje się pod bardzo surowy mandat, a nawet utratę uprawnień.

Agresja na Zakręcie Mistrzów

To słynne miejsce jest niebezpieczne samo w sobie. Na tym ostrym zakręcie dochodziło już do wypadków, w którym brały udział tylko pojedyncze samochody. Niejednokrotnie kończyło się nawet dachowaniem. Potęgowanie zagrożenia w takim miejscu to skrajna nieodpowiedzialność.

Agresywny kierowca auta użytkowego dał się ponieść emocjom, które pewnie byłyby nieco mniejsze, gdyby nie użycie sygnału dźwiękowego przez drugiego uczestnika zdarzenia. To jednak niczego nie tłumaczy. Takie zachowanie nie powinno wydarzyć się w ruchu publicznym.

Warto wyciągać wnioski z takich sytuacji. Starajmy się przestrzegać przepisów, a także przewidywać zachowania innych. Zamiast tworzyć większe ryzyko, lepiej odpuścić i dojechać do celu bez żadnych kłopotów, przez które można stracić czas i nerwy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche 911 Turbo S vs GT2 RS vs GT3

Bratobójczy pojedynek Porsche 911: GT2 RS kontra Turbo S i GT3 (wideo)

Wyprzedanie TIR-a TIR-em

Kierowca zawodowy podjął się wyprzedzania – w najgorszym z możliwych miejsc (wideo)