w

Bratobójczy pojedynek Porsche 911: GT2 RS kontra Turbo S i GT3 (wideo)

Porsche 911 Turbo S vs GT2 RS vs GT3
Bratobójczy pojedynek Porsche 911: GT2 RS kontra Turbo S i GT3 (wideo)

Legendarny model wziął udział w porównaniu z samym sobą. W rzędzie ustawiono trzy wersje tego kultowego auta.

Bratobójczy pojedynek Porsche 911 wykazuje różnice w osiągach między różnymi konfiguracjami napędowymi. Wzięły w nim udział wersje GT2 RS, Turbo S oraz GT3. Każda z nich budzi duże emocje i stanowi obiekt pożądania wielu fanów motoryzacji.

Warto dodać, że wszystkie wybrane warianty mają sportowy charakter i można je uznać niemal wyczynowymi. Krótko mówiąc, nadają się do jazdy po torze, ale też poradzą sobie w codziennej eksploatacji, co odróżnia ten model od licznej konkurencji.

Wielki pojedynek Porsche 911

Przejdźmy jednak do kluczowych kwestii związanych z danymi technicznymi. Porsche 911 Turbo S skrywa podwójnie doładowany, sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,8 litra, który generuje aż 650 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów. Wszystkie argumenty trafiają oczywiście na obie osie. Masa własna pojazdu wynosi 1640 kilogramy.

Z kolei Porsche 911 GT2 RS posiada ten sam silnik, tyle że podkręcony do 700 koni mechanicznych, ale za to z mniejszym momentem obrotowym (750 niutonometrów). Samochód jest wyraźnie lżejszy i waży 1470 kilogramów, jednakże cały jego potencjał trafia jedynie na tylną oś.

Na koniec pozostawiliśmy Porsche 911 GT3, które skrywa doładowaną, wolnossącą jednostkę o pojemności 4 litrów. Oddaje ona do dyspozycji 510 koni mechanicznych i 470 niutonometrów. To najlżejsza z wymienionych konfiguracji – waży 1435 kilogramów. Podobnie jak GT2 RS, występuje z tylnym napędem.

Który z tych samochodów jest najskuteczniejszy na prostym odcinku ze startu zatrzymanego? Panowie z kanału carwow postanowili odpowiedzieć na to pytanie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolizja i ucieczka Astrą

Stłuczka i ucieczka z miejsca zdarzenia. Mimo widocznych tablic, policja do dziś nie wie kim był sprawca (wideo)

Agresor w aucie dostawczym, Sosnowiec

Sosnowiec. Agresywny kierowca auta użytkowego na Zakręcie Mistrzów (wideo)