w

Smart Concept #1 ma przed sobą przyszłość. Elektryczny crossover już niebawem

Smart Concept #1
Smart Concept #1 ma przed sobą przyszłość. Elektryczny crossover już niebawem

Przyszłość niemieckiej marki ma oczywiście związek z prądem. To jedyny możliwy kierunek w aktualnej sytuacji.

Crossover już niebawem trafi do produkcji seryjnej. Zapowiada go Smart Concept #1, który powstał przy współpracy z Geely. To chiński potentat, który ma bardzo duże udziały pozwalające na wspólne zarządzanie z Daimlerem. Potwierdzają to ujawnione kroki, które dotyczą przyszłego modelu.

Smart Concept #1 - rear
Auto wykorzysta płytę podłogową zaprojektowaną przez Geely

Za projekt mają odpowiadać głównie inżynierowie Mercedesa, ale produkcja i dostarczanie niektórych podzespołów będzie obowiązkami Geely. Można więc podejrzewać, że nie tylko ten, ale też inne modele tego producenta będą wytwarzane w Chinach.

Smart Concept #1 oficjalnie

Czego możemy się spodziewać? Łagodnej linii i słusznych gabarytów, jak na dotychczasowe poczynania marki. Smart Concept #1 ma 4290 milimetrów długości, 1910 milimetrów szerokości i 1698 milimetrów długości. Podejrzewamy, że wariant produkcyjny będzie nieco mniejszy.

Smart Concept #1 - interior
Wnętrze seryjnego modelu nie będzie miało wiele wspólnego z konceptem

Warto dodać, że samochód bazuje na nowej płycie podłogowej autorstwa Geely. Jako że gigant jest też właścicielem Volvo, można podejrzewać, że szwedzkie auta również skorzystają z tej platformy. Sieć powiązań robi się coraz ciekawsza…

 

Design samochodu jest ma czystą i prostą formę. Dzięki temu ma szanse dłużej utrzymać świeżość. Kluczowe są tu wyraźne obłości, wąskie przeszklenia i minimalistyczne elementy oświetlenia. Summa summarum jest ciekawie, ale brakuje nam czegoś charakterystycznego, co odróżniałoby ten model na tle innych, licznych konkurentów. Pozostaje mieć nadzieję, że projektanci coś wymyślą.

Wersja produkcyjna, która trafi na rynki europejskie i azjatyckie powinna pojawić się na rynku w 2023 roku. Raczej nie należy spodziewać się ponownej próby sprzedaży w Ameryce Północnej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Mustang na schodach

Mustang zawisł na schodach przy Uniwersytecie. Nietypowy wyczyn studenta

Mercedes-AMG GLC 63 S vs another SUV's

Wyścig topowych wersji SUV-ów premium. Mercedes-AMG kontra Alfa-Romeo, BMW i Jaguar (wideo)