w

Skoda Scala Edition S 2021: Hot hatch droższy od Octavii RS

Scala Edition S hot hatch
Skoda Scala Edition S 2021: Hot hatch droższy od Octavii RS

Czeski hatchback coraz częściej widziany jest na naszych ulicach. Teraz jego oferta powiększy się o najmocniejszą odmianę w gamie.

Octavia RS zawsze sprzedawała się bardzo dobrze, co oznacza, że taka wersja ma sporo sensu. Co ciekawe, za projekt odpowiada nie tylko marka, ale też ABT, które zostało zaproszone do współpracy. I tak powstała Skoda Scala Edition S 2021.

Scala Edition S Monte Carlo
Samochód został oparty na odmianie Monte Carlo

 

Efekt? Bardzo przyzwoity. Auto przypomina odmiany Monte Carlo, które cieszą się sporym zainteresowaniem. I nie ma w tym zaskoczenia, bo właśnie na tej wersji zostało oparte. W oczy rzucają się ciemne wypełnienia reflektorów i lamp, czarny grill, 18-calowe, dedykowane felgi , czarne obudowy lusterek, zawieszenie obniżone o 15 milimetrów i dyfuzor, w który wkomponowano końcówki wydechu. Jeżeli chodzi o ten ostatni element, to jeszcze nie wiemy, czy to rzeczywiście prawdziwa cześć układu, czy tylko atrapy. Pozostaje poczekać na większą liczbę zdjęć.

Skoda Scala Edition S design
Z tyłu wkomponowano pokaźny dyfuzor

Wnętrze nie zostało ujawnione, ale możemy podejrzewać, że będzie oparte na najwyższym wariancie wyposażenie i otrzyma rozbudowane multimedia, atrakcyjne dekory, automatyczną klimatyzację, półkubełkowe fotele oraz pakiet systemów bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że w Skoda Scala posiada przestronne wnętrze dla czterech dorosłych osób oraz bagażnik o pojemności 487 litrów.

Skoda Scala Edition S – dane techniczne

Czeski samochód reprezentujący segment C został zintegrowany z benzynową jednostką 1.5 TSI, która współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną. Kierowca ma do dyspozycji 190 koni mechanicznych i 290 niutonometrów. To więcej o 40 KM i 40 Nm względem dotychczasowej, najmocniejszej odmiany silnikowej opartej na tej samej jednostce. Niestety, osiągi nie zostały ujawnione, ale można spodziewać się setki po upływie około 7 sekund i prędkości maksymalnej zbliżonej do 230 km/h.

Scala Edition S - dane techniczne
Auto oferuje 190 KM i 290 Nm

Ile kosztuje Skoda Scala Edition S? W Niemczech dokładnie 33 790 euro, co przy aktualnym kursie oznacza wydatek 152 055 zł. To naprawdę dużo, jak za hatchbacka segmentu C, który nie jest jeszcze hot hatchem. Co ciekawe, Skoda Octavia RS w Polsce jest dostępna od 139 950 zł, a to mocniejszy (245 KM) i pod wieloma względami lepszy samochód.

Scala Edition S ceny
Prezentowan Scala została wyceniona na 33 790 euro. Powstanie tylko 500 sztuk

Warto jednak zaznaczyć, że Scala Edition S to wersja specjalna ograniczona do 500 sztuk. Niemieccy dealerzy rozpoczęli już zbieranie zamówień. Być może jest to test zainteresowania takim modelem. Jeżeli się przyjmie, to Skoda być może pomyśli nad regularną odmianą, która otrzyma nazwę Scala RS.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca niszczący Audi 80 Cabrio

Tego kierowcę Audi nic nie powstrzymało: ani barierki, ani zdrowy rozsądek (wideo)

Mercedes Klasy C W206 (2022) - pierwsza jazda

Mercedes Klasy C W206 (2022) już na drodze! Pierwsza jazda i od razu v-max! (wideo)