w

SEAT Ibiza 2021 (lifting): Zupełnie nowe wnętrze

Seat Ibiza facelift 2021
SEAT Ibiza 2021 (lifting): Zupełnie nowe wnętrze

Po czterech latach od debiutu, hiszpański przedstawiciel segmentu B doczekał się kuracji odmładzającej.

SEAT Ibiza 2021 ma praktycznie taki sam design, jak wersja sprzed liftingu. Producent wzbogacił jedynie paletę lakierów i zaktualizował listę wzorów felg. Większe zmiany nie były potrzebne, bo miejski model wciąż wygląda świeżo.

SEAT Ibiza 2021 wnętrze
W kabinie znalazł się zupełnie nowy kokpit

Wnętrze przeszło jednak rewolucję. Oferuje zupełnie nowy kokpit, który upodobnił się do najnowszych projektów hiszpańskiej marki. Analogowe zegary mogą być teraz zastąpione cyfrowymi wskaźnikami z możliwością wyboru motywu. Przed nimi znalazła się nowa kierownica wielofunkcyjna.

Konsola środkowa też jest inna. Na jej szczycie znalazł się dotykowy ekran multimedialny wystający poza obrys podszybia. Pod nim wkomponowano listwę ozdobna, dwie wąskie dysze nawiewu oraz niezależny panel klimatyzacji. Nie zabrakło także gniazd USB-C.

SEAT Ibiza fl kabina
Oferta obejmie nowe dekory i wzory tapicerek

Producent stworzył również nowe wzory tapicerek, które zdobią fotele i tylną kanapę. Pod względem praktycznych rozwiązań nie ma żadnych nowości. Według SEAT-a poprawione zostały materiały wykończeniowe oraz ich spasowanie.

Ponadto, SEAT Ibiza 2021 został wyposażony w szereg systemów bezpieczeństwa. Wśród nich znajdziemy m.in.: asystentów toru jazdy, ostrzegania przed kolizją, informowania o ruchu poprzecznym podczas cofania i rozpoznawania znaków drogowych, a także  automatyczne światła drogowe i adaptacyjny tempomat.

SEAT Ibiza 2021 - jakie silniki
W gamie znajdą się 1-litrowe jednostki benzynowe: wolnossąca i doładowane

Jak można się domyślać, fundamentem gamy silnikowej będzie 1.0 EcoTSI, który powinien być oferowany w dwóch konfiguracjach: 95 koni mechanicznych i 110 koni mechanicznych. Ten mocniejszy będzie dostępny nie tylko z sześciobiegowym manualem, ale też siedmiobiegowym automatem DSG. Podstawą pozostanie wolnossąca jednostka o tej samej pojemności oferująca 80 koni mechanicznych.

Produkcja odświeżonej Ibizy rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku. Wkrótce poznamy polski cennik tego modelu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi Q4 E-Tron 2021

Audi Q4 E-Tron oficjalnie. Elektryczny SUV z Ingolstadt

Mercedes-Maybach S-Class V12 2022

Majestat po nowemu: Mercedes-Maybach Klasy S V12 na stulecie