w , ,

Samochód dla firmy – gdzie go szukać?

Gdzie kupić auto na firmę
Samochód dla firmy – gdzie go szukać?

Samochód firmowy to nie tylko kolejny pojazd – to jeden z elementów przedsiębiorstwa, narzędzie do pracy, które zapewnia funkcjonowanie działalności. Tym bardziej do jego zakupu należy podejść z odpowiednią uwagą i przygotowaniem. W końcu zależy nam na tym, by auto służyło nam możliwie jak najdłużej, bez awarii i problemów. Gdzie szukać firmowego samochodu, by mieć pewność co do uzyskanej oferty?

Samochód dla firmy – nowy czy używany?

Firmowe samochody to osobna kategoria pojazdów – eksploatowane do granic możliwości, wykorzystywane do transportu towarów, maszyn i wielu innych. Każdego dnia takie auto przebywa znacznie większą odległość niż prywatne samochody. Tym bardziej od aut firmowych oczekuje się niezawodności i dużej wytrzymałości.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się więc, jaki samochód do firmy wybrać. Nowe metody finansowania takie jak leasing umożliwiają dziś zakup zarówno nowych pojazdów, jak i aut z rynku wtórnego. Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Auto na firmę - nowe czy używane
Zakup samochodu na firmę może dotyczyć zarówno nowych egzemplarzy, jak i używanych

Decydując się na samochód z salonu, nie mamy wątpliwości co do jego stanu technicznego – jesteśmy jego pierwszymi użytkownikami. Ponadto w wielu przypadkach w ramach gwarancji możemy skorzystać również z usług autoryzowanego serwisu. Warto pamiętać jednak o tym, że nowe auto szybko traci na wartości.

Z kolei zakup samochodu używanego może okazać się atrakcyjniejszy pod względem finansowym. Tu dochodzi jednak kwestia użytkowania i poprzednich właścicieli. Decydując się na taki krok, zorientujmy się, czy samochód posiada pełną dokumentację dotyczącą stanu technicznego.

Auto firmowe – bezpieczny wybór w ramach leasingu

Dziś takie rozwiązania jak leasing w Santander Consumer Multirent umożliwiają wybór między nowymi i poleasingowymi samochodami dla firm. Na platformie AutoSalon przedsiębiorcy mogą wybierać z szerokiej oferty obejmującej od samochodów osobowych po auta o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. To duża wygoda zwłaszcza w przypadku pojazdów z salonu – duże koszty zakupu możemy rozłożyć w czasie, dzięki czemu działalność nie straci finansowej elastyczności.

W ramach leasingu w Santander Consumer Multirent możemy wybrać także z oferty pojazdów używanych. Co ważne – wszystkie samochody posiadają pełną dokumentację techniczną, gwarancję oraz historię serwisowania. To pewność, że wybrany pojazd nie zawiedzie podczas wykonywania codziennych zadań.

Jak złożyć wniosek leasingowy?

By rozpocząć procedurę leasingową, wystarczy odwiedzić stronę Santander Consumer Multirent i skorzystać z kalkulatora leasingowego. To wygodne narzędzie, które pozwoli szybko dopasować warunki oferty do naszych potrzeb. Wystarczy określić podstawowe parametry: cenę auta, okres leasingowania oraz wpłatę własną. System błyskawicznie wyliczy wysokość rat, dzięki czemu łatwiej dobierzemy firmowy samochód. Następnie wystarczy tylko wysłać wniosek i czekać na akceptację ze strony firmy leasingowej. Dalsze formalności również odbywają się drogą elektroniczną.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprzedaż aut elektrycznych i hybrydowych w Polsce ranking

Rejestracje aut elektrycznych i hybrydowych: Polacy przekonują się coraz bardziej

Potrącenie na przejściu - kto zawinił?

Potrącenie na pasach: Winny kierowca czy pieszy?