w

S17 czas kończyć…

Kończą się prace budowlane i naprawcze na lubelskim odcinku drogi ekspresowej nr 17 Piaski-Kurów. Z nowej drogi powinniśmy skorzystać we wrześniu tego roku.

droga_ekspresowa_s17_kurow_piaski_2

Jesteśmy dobrej myśli ? mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie. – Wykonawca trochę wyprzedza harmonogram prac naprawczych w dolinie rzeki Ciemięgi. Nad jednym z przepustów, który zapadał się najszybciej wbito 50 pali betonowych a na nie wylana została płyta betonowa, która przejmie obciążenie konstrukcji drogi.

droga_ekspresowa_s17_kurow_piaski_3

Na tym samym, feralnym odcinku w dwóch innych miejscach rozebrano konstrukcję nasypu. Teraz trwa tam jego odbudowa z wykorzystaniem bloków ze specjalnego styropianu. Trwa też wylewanie nad nimi betonowej płyty. Kolejnym etapem będzie odbudowa konstrukcji drogi. Prace mają potrwać do 28 sierpnia.

droga_ekspresowa_s17_kurow_piaski_4

– I bardzo szybko po zakończeniu tych prac chcemy oddać ten odcinek do eksploatacji ? mówi Nalewajko. Naszym zamiarem jest, aby zakończenie prac naprawczych zbiegło się z oddaniem do ruchu przedłużenia al. Solidarności w Lublinie.

droga_ekspresowa_s17_kurow_piaski_1

Według ostatnich deklaracji wschodnia cześć obwodnicy Lublina będzie ukończona w połowie lipca, a północna do końca sierpnia. Potem GDDKiA pozostanie jeszcze uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, co zajmuje około miesiąca. Nieoficjalnie, dyrekcja ma sporo wątpliwości, czy wykonawca wspomnianej już wschodniej obwodnicy ?wyrobi się? w deklarowanym terminie.
– Patrząc na postęp prac mamy wątpliwości czy wykonawca spełni swe deklaracje ? powiedział rzecznik.

 

Tekst: Artur Balwisz
Zdjęcia: GDDKiA Lublin

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwszy salon Lamborghini w Polsce oficjalnie otwarty

Mercedes pracuje nad nowymi silnikami