w

Rosyjski milioner kupił Nürburgring

Wygląda na to, że problemy finansowe jednego z najsłynniejszych torów wyścigowych świata wreszcie dobiegają końca. Kim jest nowy właściciel?

nurburgring

Według niemieckich mediów szczęśliwym kupcem został Viktor Kharitonin, który swój majątek zbił w branży farmaceutycznej i znany jest ze współpracy m.in. z Romanem Abramowiczem. Rosjanin przejął 2/3 akcji z rąk Carpicorn Group. Firma mierzy się obecnie z poważnymi problemami finansowymi, przez co nie była w stanie opłacić wymaganych rat – w tej sytuacji zdecydowano się na sprzedaż. Pozostałą część akcji w dalszym ciągu posiada firma Getspeed. Kharitonin i jego firma NR Holding AG tuż po zakupie uregulowali zaległe opłaty, dzięki czemu widmo zamknięcia obiektu zostało oddalone. Na razie nie wiadomo jaką strategię przyjmą nowi większościowi udziałowcy – mamy nadzieję, że będzie ona korzystna dla obiektu i jego fanów.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lister zapowiada nowy supersamochód

Toyota FCV będzie startować… w rajdach