w

Lister zapowiada nowy supersamochód

Pamiętacie Listera? To nieco zapomniana marka, która specjalizowała się w budowie samochodów sportowych – ostatnim z nich był model Storm. Teraz Brytyjczycy szykują wielki powrót. Czy uda im się zawstydzić największych graczy?

lister

Czego możemy oczekiwać po nowej konstrukcji? Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, model ma być napędzany potężnym V12 o pojemności 7.8 litra i będzie rozwijać co najmniej 1000 KM. To pozwoli na rozpędzenie się do około 402 km/h. To wszystko brzmi bardzo obiecująco, ale żeby wprowadzić model do produkcji potrzebni są zamożni inwestorzy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy Lister będzie kosztował najprawdopodobniej około 2-3 milionów euro – to oznacza, że przynajmniej cenowo będzie rywalizował m.in. z Porsche 918, McLarenem P1 i następcą Veyrona.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW X5 oraz X6 w wersji M

Rosyjski milioner kupił Nürburgring