w

Rolls-Royce Phantom Syntopia. Luksus podążający za modą

Rolls-Royce Phantom Syntopia
Rolls-Royce Phantom Syntopia. Luksus podążający za modą

Samochody luksusowe są same w sobie wyjątkowe. To jednak nie oznacza, że ich nabywcy nie decydują się na personalizacje własnych egzemplarzy. Jest wprost odwrotnie.

Bardzo dużym podążaniem cieszą się projekty „one-off”. Oto kolejny z nich, który dotyczy brytyjskiej limuzyny. Rolls-Royce Phantom Syntopia, bo taką nosi nazwę, jest połączeniem awangardy i blichtru z modą.

Producent twierdzi, że to najbardziej złożony Phantom na zamówienie. Został stworzony zgodnie z filozofią Haute Couture, czyli procesem ręcznego tworzenia ekskluzywnych projektów. Warto zaznaczyć, że w jego tworzeniu brał udział słynna projektantka, Iris van Herpen.

Rolls-Royce Phantom Syntopia

Inspiracją do powstania tego auta był a kolekcja z 2018 roku, która nawiązywała do wzorów i kształtów odnalezionych w naturze. „Potężny ruch jest wpleciony w zmieniające się trójwymiarowe fale wewnątrz samochodu, aby ucieleśnić pomysłowość natury ”- kto wie, czy Pani Iris van Herpen nie powinna zostać poetką.

Rolls-Royce Phantom Syntopia
Rolls-Royce Phantom

Tak czy inaczej, jest tu kilka smaczków. Podsufitka została wykonana z jednego arkusza skóry wybranej spośród tysiąca innych. Wykończenie zostało ręcznie dopasowane – dotyczy to także starannych cięć poprowadzonych przez środek. Łączny czas poświęcony na ten projekt sięgnął 300 godzin w fabryce w Goodwood.

Rolls-Royce Phantom Syntopia
Rolls-Royce Phantom Syntopia

Nie mogło zabraknąć także akcesoriów. Rolls-Royce Phantom Syntopia otrzymał stoliki piknikowe będące efektem połączeni wielu warstw farby i lakieru uzupełnionych cząsteczkami szkła. Udoskonalanie formuły trwało cztery miesiące.

No cóż, liczne grono stwierdzi, że to przerost formy nad treścią. Ale czy nie tak jest z niektórymi pokazami mody? No właśnie. Być może chodzi o dopasowanie produktów i stylów, a także swego rodzaju unikatowość. I to akurat wyszło marce znakomicie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Megane E-TECH test

Renault Megane E-TECH Electric to cała prawda o autach elektrycznych (test)

Hiszpan zdewastował auto syna

Hiszpan zdewastował auto syna. Powodem próba jazdy „po pijaku”