w

Rodzinna Kia, której brakuje w Polsce. Imponuje praktycznością

Kia Carnival 2024
Rodzinna Kia, której brakuje w Polsce. Imponuje praktycznością

Kiedyś można było kupić naprawdę praktyczne samochody dla dużych rodzin. Teraz mamy do czynienia z nieco inną tendencją rynkową, która kładzie nacisk na modę i trendy.

Czy SUV może zastąpić minivana? No cóż, tylko w pewnych okolicznościach .Jeżeli komuś zależy na przestronności i wygodzie, to bez wątpienia powinien zdecydować się na ten drugi rodzaj nadwozia. Nowa rodzinna Kia jest tego znakomitym przykładem.

Co ciekawe, poprzednie wcielenia tego auta były oferowane nad Wisłą. Producent uznał jednak, że to pojazdy „dla aktywnych” będą popularniejsze, dlatego postanowił wycofać Carnivala. Z perspektywy ekonomicznej była to dobra decyzja, ale niewykluczone, że klienci będą chcieli powrócić do tych samochodów – póki jeszcze są na to szanse.

Rodzinna Kia – pakowanie bez wyrzeczeń

Najnowsze wcielenie Kii Carnival jest dostępne na rynkach amerykańskich i azjatyckich. Warto dodać, że właśnie zaprezentowano wersję po liftingu, która została wyraźnie uatrakcyjniona – zarówno stylistycznie, jak i wyposażeniowo.

Front auta jest ścięty, co uwydatnia jego masywność. W oczy rzucają się duże reflektory z blendami LED do jazdy dziennej oraz szeroki grill o charakterystycznej fakturze.

Kia Carnival 2024
Kia Carnival 2024

Z tyłu dominują natomiast lampy wykorzystujące podobny motyw, co przednie światła. Zachodzą na szeroką klapę bagażnika, która sąsiaduje z lekko pochyloną szybą i dużym spojlerem.

Z kolei profil ujawnia duże przeszklenia boczne, ciekawie wyglądającą osłonę słupka i tylne drzwi przesuwne, które ułatwiają dostęp do drugiego rzędu. Przejdźmy więc do kabiny.

Rodzinna Kia
Kia Carnival 2024

Kokpit odmiany po kuracji odmładzającej nie został jeszcze ujawniony, ale można założyć, że jest bardzo zbliżony do tego sprzed liftingu. Znajdą się w nim dwa ekrany – cyfrowe wskaźniki oraz dotykowy wyświetlacz multimedialny.

>KIA Picanto 2024 (lifting). Wygląda jak nowa generacja!

Jak można się domyślać, rodzinna Kia jest dostępna z trzema rzędami siedzeń, gdzie zmieści się osiem osób. Do tego dochodzi duży bagażnik, który pozwala na pakowanie bez wyrzeczeń.

Co istotne, nowa Kia Carnival otrzymała napęd hybrydowy oparty na benzynowym silniku o pojemności 1,6 litra. Na rodzimym rynku będzie również oferowana z konwencjonalnymi silnikami – zarówno benzyniakiem, jak i dieslem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki Swift Concept 2023

Suzuki Swift Concept jest bliski wersji produkcyjnej. Z każdej strony

Mitsubishi D:X Concept

Mitsubishi D:X Concept. Wizja trudnej przyszłości?