w

Range Rover w wersji hybrydowej

We wrześniu we Frankfurcie odbędą się targi motoryzacyjne. Szczególny udział w tym święcie zapowiedział Range Rover. Brytyjski koncern odświeży swoją luksusową terenówkę, a także wzbogaci gamę o nową wersję RR – Sport.

 

Najciekawsze jest to, że Brytyjczycy w swoim kultowym samochodzie chcą połączyć silnik spalinowy z silnikiem elektrycznym, podążając ścieżką wyznaczaną chociażby przez wschodnie marki, dostosowując Range?a do udźwignięcia dodatkowego ciężaru w postaci jednostki elektrycznej – przesunięto środek ciężkości tak, aby zapewnić modelowi możliwie najlepsze właściwości jezdne i zachować przy tym sporo wolnej przestrzeni. Z silnikiem elektrycznym ma współpracować diesel V6.

 

Zainteresowanie wzbudza zapowiadany diesel V8 generujący 700 Nm momentu obrotowego. Range Rover w najtańszej specyfikacji ma mieć pod maską doładowany motor o pojemności 2 litrów i mocy 240 KM.

 

Autor: Miłosz Bagiński-Żyta
Źródło: Carscoop

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M8

Brabus A 220 CDI D3