w

Próba wymuszenia odszkodowania – nagłe hamowanie (Video)

Na polskich drogach nie brakuje „cwaniaczków”, którzy starają się wykorzystać innych użytkowników ruchu. Jednym z popularnych zjawisk jest próba wymuszenia odszkodowania.

Zazwyczaj polega na gwałtownym wyhamowaniu przed maską innego pojazdu – bez uzasadnienia. Wtedy też winę może ponieść osoba wjeżdżająca w tylną część karoserii drugiego auta, bo w teorii nie zachowała właściwej odległości. W praktyce nie ma szans na zachowanie dystansu, co zresztą udowadnia to nagranie.

Ten kierowca próbował doprowadzić do kolizji, ale osoba, którą chwilę wcześniej wyprzedził, zachowała ostrożność i zdołała wytracić prędkość bez kontaktu. Bohater materiału z pewnością nie zorientował się, że drugi uczestnik tej historii ma włączoną kamerę samochodową – a nawet dwie. Obie jasno pokazują, że winę ponosi tylko jeden z nich.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potężne zderzenie dwóch osobówek – tuż przed motocyklistą (Video)

Gdyby Łada Niva była koncepcyjną Klasą G…