w

Prawidłowe rozłożenie masy na przyczepie: Świetny materiał na polskim kanale (wideo)

Prawidłowe rozłożenie masy na przyczepie: Świetny materiał na polskim kanale (wideo)

W gąszczu bezwartościowych materiałów dotyczących jazdy samochodem można znaleźć prawdziwą perełkę.

I to na polskim kanale! Należy on do jednej ze szczecińskich wypożyczalni. Nagranie przedstawia niewielki model Forda Mustanga, który złączono z ciekawą konstrukcją imitującą normalną przyczepę.

Warto dodać, ze zestaw umieszczono na pracującej bieżni. Celem próby było ujawnienie wpływu rozłożenia masy przyczepy na zachowanie pojazdu. Gdy odważniki zostały rozmieszczone w sposób prawidłowy, gwałtowny manewr nie wyprowadził zestawu z równowagi.

Przeniesienie większego ciężaru na tył sprawiło jednak charakterystyczne “miotanie”. Doświadczyła tego spora liczba kierowców. I nie każdy z nich zdołał opanować sytuację. Trudno o prostsze wytłumaczenie tak bardzo ważnej sprawy. Miejmy nadzieję, że jak najwięcej osób zobaczy to nagranie i dzięki temu uda się uniknąć potencjalnych problemów na drodze.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Honda Civic 2022

Mamy to! Tak wygląda Honda Civic Sedan 2022!

Mandat za jazdę po plaży

Szalała drogim SUV-em po plaży. Dostała mandat w wysokości 12 tysięcy złotych (wideo)