w

Pożar auta elektrycznego podczas ładowania (Video)

Samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji – jak długą? Tego nie wie nikt. Wielu jednak twierdzi, że aktualnie oferowane modele korzystające z tej technologii nie są jeszcze na tyle dobre, by móc się przesiąść ze spalinówek.

Najczęstszymi argumentami są oczywiście kwestie związane z wydajnością. Pojazdy elektryczne mają stosunkowo skromne zasięgi, co ogranicza ich możliwości. Poza tym, brakuje rozwiniętej infrastruktury, która umożliwiłaby swobodne planowanie dłuższych tras. Istotną rolę odgrywa także czas ładowania – wielokrotnie wyższy od tankowania samochodu z konwencjonalnym napędem.

Ponadto, niektórzy poddają pod wątpliwość bezpieczeństwo. Dochodziło już bowiem do pożarów „elektryków”. Czy to dobry argument? Z jednej strony tak, bo nie powinny się zdarzać takie historie. Z drugiej jednak, pojazdy spalinowe też ulegają samozapłonom. W obu przypadkach winna jest zazwyczaj elektronika. A im jest jej więcej… Kolejne tego typu zdarzenie miało miejsce na stacji ładowania. Musiało dojść do jakiegoś zwarcia bądź przeciążenia. Niestety, ogień pochłonął trzy samochody.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zatrzymanie prawa jazdy za prędkość nielegalne? Zmiana przepisów i reakcja Rzecznika Praw Obywatelskich

Mercedes-Benz Klasy S 2021 przyłapany bez kamuflażu