w

Potrącenie rowerzysty na rondzie. Kierowca go nie zauważył (wideo)

Potrącenie rowerzysty
Potrącenie rowerzysty na rondzie. Kierowca go nie zauważył (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło 15 sierpnia około godziny 15:40 w miejscowości Kozy (okolice Bielska-Białej).

Potrącenie rowerzysty na rondzie łączącym ulice Jana III Sobieskiego, Kęcką i Przecznią na szczęście nie kończyło się tragedią. Wszystko zostało nagrane dzięki kamerze umieszczonej w samochodzie świadka.

Jak wynika z dołączonego materiału, kierowca wjechał na rondo, gdy przed nim znajdował się użytkownik jednośladu. Wtedy też doszło do potrącenia. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ukarali sprawcę mandatem karnym.

Warto w tym miejscu podkreślić, że sprawa została już rozwiązana. Rowerzysta nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Może więc mówić o sporym szczęściu biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Dlaczego doszło do potrącenia rowerzysty?  Wydaje się, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia była nieostrożność. Raczej można wykluczyć brak widoczności, bo użytkownik jednośladu jechał dłuższą chwilę i nie byłby w stanie „skryć się” za przednimi słupkami samochodu.

Potrącenie rowerzysty na rondzie
Użytkownik jednośladu upadł na asfalt, ale na szczęście nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu lub zdrowiu

Z tego miejsca apelujemy o ostrożność – zarówno do kierowców, jak i rowerzystów. Pamiętajmy, że użytkownika jednośladu chroni zazwyczaj tylko kask (o ile w ogóle z niego korzysta). To sprawia, że potencjalne zderzenie z 1,5-tonowym pojazdem może zakończyć się tragedią.

W tym przypadku udało się jej uniknąć. Naprawdę warto być czujnym i dokładnie rozglądać się na boki, by nie doprowadzić do ludzkiej krzywdy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hamowanie przed maską

Wymuszenie, hamowanie przed maską i krzycząca kobieta. „Taka rodzinna atmosfera” (wideo)

Zepchnięcie z drogi

Nagły manewr zdezorientowanej kobiety. Zepchnęła z drogi kierowcę Volkswagena (wideo)