w

Pieszy wszedł na jezdnię i zatrzymał ciężarówkę. W ten sposób chciał „wysępić” papierosa (wideo)

Pieszy wszedł na jezdnię i zatrzymał ciężarówkę
Pieszy wszedł na jezdnię i zatrzymał ciężarówkę. W ten sposób chciał "wysępić" papierosa (wideo)

Polska to barwny kraj – nie tylko za sprawą urozmaiconej przyrody. Nasze społeczeństwo jest tego najlepszym dowodem, co nie oznacza, że pozytywnym.

Praktycznie codziennie można spotkać na drodze bohaterów, których autobiografie byłby zbiorem bardzo intrygujących i ciekawych historii. W niektórych przypadkach można by je porównać do komediodramatów.

No cóż, życie ludzkie pisze własne scenariusze, ale niewątpliwie mamy na nie jakiś wpływ – nawet bardzo duży. I to od nas zależy, jak je poprowadzimy. Biorąc pod uwagę tę sytuację, nie wszyscy wiedzą, jak to robić, by nie narażać siebie na niebezpieczeństwo.

Ej, masz fajkę?

Do tego nietypowego zdarzenia drogowego doszło pewnej zimowej nocy na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Szklarki. Kierowca pojazdu ciężarowego jechał spokojnym tempem, gdy nagle dostrzegł pieszego na jezdni.

Widok rozkraczonego mężczyzny wprawił zawodowca w lekką konsternację. Jako że dostrzegł go w porę, zdążył bezpiecznie wyhamować. Po chwili było już jasne, dlaczego nierozsądny pieszy znalazł się na drodze.

Powód był prozaiczny. Chciał od kierowcy papierosa, co zdradził jego gest. Czy rzeczywiście miał aż taki głód nikotynowy, że musiał narażać swoje życie na niebezpieczeństwo? Według nas mógł być też pijany.

Tak czy inaczej, postawa pieszego była godna pogardy i bardzo surowego mandatu. W przypadku potrącenia, kierowca miałby mnóstwo problemów, nawet jeśli zostałby uznany za niewinnego. Stres, sumienie, czas, pieniądze – nikt nie chce mieć problemów z tymi czynnikami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg za 21-latkiem

Pościg za 21-latkiem. Miał do odbycia 11 miesięcy w więzieniu. Teraz czeka go dłuższa odsiadka (wideo)

Drive To Survive 2023 (sezon 5)

Drive To Survive 2023 (sezon 5). Ostatnia zapowiedź przed premierą (wideo)