w

Pierwsze informacje o następcy Mazdy RX-8

Mazda, jako jedyna marka, wybrała zupełnie inną drogę niż downsizing. Konsekwencja jej działań przynosi rezultaty – nie dość, że skonstruowane silniki są trwałe i dopracowane, to na dodatek doceniają je klienci. Co zresztą potwierdzają wyniki sprzedaży.

 

Kolejnym oddalającym się od reszty stawki pomysłem jest silnik Wankla, który trafi pod maskę następcy RX-8. Mieliśmy już do czynienia z tego typu konstrukcją we wspomnianym wyżej modelu. Charakteryzowała się przeciętną odpornością i dużym zużyciem oleju. Teraz jednak ma być to znacznie bardziej zaawansowana technologicznie jednostka. Wirujący tłok i turbodoładowanie ma zaowocować mocą na poziomie 450 KM.

 

Inżynierowie Mazdy nie mają problemów z powtarzalnością błędów, dlatego liczymy, że będzie to udany silnik. Mamy jednak obawy, co do kosztów eksploatacji…

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari 458 Speciale Novitec Rosso

Mercedes S65 AMG Coupe już w sprzedaży