w

Mercedes S65 AMG Coupe już w sprzedaży

Mercedes rozpoczął kolejny rozdział w swojej historii. Nowa gama modelowa pozwala przypuszczać, że już wkrótce niemiecka marka ze Stuttgartu będzie się cieszyła ze sporych sukcesów wynikających z dobrej sprzedaży.

mercedes_s65_amg_coupe_2014_1

Ma w tym pomóc także nowa klasa S w wersji Coupe. Na rynek właśnie trafiła jej sportowa odmiana, za którą odpowiedzialny jest dział AMG. Auto wyróżnia się piękną linią, dodatkami aerodynamicznymi i 20-calowymi felgami aluminiowymi. Trzeba przyznać, że mimo rozmiarów, S63 AMG Coupe wygląda niezwykle zgrabnie. We wnętrzu

mercedes_s65_amg_coupe_2014_3

Najważniejsze mieszka jednak pod maską. Mocarne, sześciolitrowe V12 generuje 630 KM i 1000 Nm. Dzięki niemu auto potrafi osiągnąć setkę w 4,3 sekundy i rozpędzić się do 250 km/h (elektroniczna blokada). Jednostka współpracuje z 7-biegowym automatem. Warto wspomnieć, że producent deklaruje średnie zużycie paliwa wynoszące 11,9 litra, czyli w 15 litrach można będzie się zmieścić. Pozostaje kwestia ceny… Mercedes S63 AMG Coupe to wydatek co najmniej 244 000 euro.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwsze informacje o następcy Mazdy RX-8

Bentley notuje wzrost sprzedaży