w

Pierwsze Bugatti Centodieci już dostarczone. Pięknie nawiązuje do EB110!

Centodieci i EB110
Pierwsze Bugatti Centodieci już dostarczone. Pięknie nawiązuje do EB110!

Każdy model tej marki zasługuje na status wyjątkowego, ale ta seria to coś jeszcze bardziej szczególnego.

Bugatti Centodieci jest tworem wyobraźni projektantów i inżynierów, którzy chcieli oddać hołd kultowemu EB110. Współczesna interpretacja tego sportowego samochodu imponuje swoją stylistyką i zaawansowaniem technologicznym.

Gołym okiem widać, że bazą był Chiron. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Awangardowa sylwetka została jednak wyraźnie zmodernizowana. Pas przedni zyskał nowe reflektory i przemodelowany zderzak z ciekawą fakturą wlotów powietrza. To oczywiście bezpośrednie nawiązanie do wspomnianego auta. To samo dotyczy tylnej części karoserii, gdzie pojawiły się nowe lampy i kształty przypominające klasyka.

Pierwsze Bugatti Centodieci
Centodieci powstało na bazie Chirona. Jego sercem jest silnik 8.0 W16

We wnętrzu zagościły oczywiście najlepsze materiały wykończeniowe. Fotele są kubełkowe, ale mają oferować również wystarczający poziom komfortu. Pokryto je niebieską tapicerką, która ma być spójna z lakierem karoserii

Bugatti Centodieci – sportowe retro

Serce auta nie jest żadnym zaskoczeniem. To ośmiolitrowe W16 zdolne generować 1578 koni mechanicznych. Dzięki niemu przyspieszenie do setki zajmuje zaledwie 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 380 km/h.

Bugatti Centodieci jest limitowane do zaledwie 10 sztuk i wszystkie zostały błyskawicznie sprzedane w 2019 roku po prezentacji Monterey Car Week i wytypowaniu potencjalnych nabywców. Ceny nie zostały ujawnione, ale można podejrzewać, że dziś te auta są warte blisko 20 milionów złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hamowanie przed drugim kierowcą

Jeden nerwowy, drugi uparty – obaj powinni coś przemyśleć (wideo)

Rajdowa Fabia 2023

Skoda Fabia Rally2 oficjalnie. Nowa rajdówka już wkrótce na odcinkach specjalnych!